امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88081
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
محمد جوروند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان، ضمن اعلام آغاز جشنواره منطقه‌ای تئاتر فتح خرمشهر از 27 خرداد ماه جاری در این شهرستان اظهار ...

محمد جوروند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان، ضمن اعلام آغاز جشنواره منطقه‌ای تئاتر فتح خرمشهر از 27 خرداد ماه جاری در این شهرستان اظهار کرد: این جشنواره به میزبانی خوزستان و در شهر خرمشهر در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و نمایشنامه‌نویسی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 250 اثر از 23 استان کشور به دبیرخانه هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت ـ فتح خرمشهر ارسال شده است که از این تعداد 83 اثر از 23 استان در بخش صحنه‌ای، 50 اثر از 9 استان در بخش خیابانی و 55 اثر از 18 استان در بخش نمایشنامه نویسی هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر تصریح کرد: 24 گروه نمایشی از  استان‌های کشور و یک گروه از کشور عراق در جشنواره حضور دارند که در این میان 14 گروه در بخش صحنه‌ای و 11 گروه در بخش خیابانی به رقابت می‌پردازند.

جوروند افزود: در هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت فتح - خرمشهر همچنین در بخش بین‌الملل آثاری از چندین کشور جهان به مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد ارسال شده که پس از داوری آثار راه یافته معرفی می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت ـ فتح خرمشهر از 27 تا 30 خرداد در شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار می‌شود و آیین پایانی آن همزمان با سالروز شهادت دکتر چمران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/72013/صا20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار