امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88090
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
داوود عبدالملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از ساخت یک تله‌فیلم در همدان به همت حوزه هنری خبر داد و اظهار داشت: حوزه هنری همدان برای ...

داوود عبدالملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از ساخت یک تله‌فیلم در همدان به همت حوزه هنری خبر داد و اظهار داشت: حوزه هنری همدان برای نخستین بار در سال 93 تصمیم به ساخت یک تله‌فیلم با عنوان «وفا» گرفته است.

وی گفت: این تله‌فیلم در صورت مشارکت دستگاه‌های مورد نظر، با استفاده از طبیعت، منابع فرهنگی و هنرمندان استان ساخته خواهد شد.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری همدان «پرویز پرستویی» و «آزیتا حاجیان» را به عنوان پیشنهاد اولیه برای ایفای نقش در این فیلم دانست.

وی با بیان اینکه این دو بازیگر مطرح، همدانی هستند، گفت: فیلم «وفا» یک فیلم تماماً همدانی خواهد بود.

عبدالملکی در پاسخ به این سئوال که آیا با این دو هنرمند در زمینه بازی در این فیلم صحبتی شده، اظهار داشت: با این دو هنرمند صحبت نشده اما به محض تأمین مابقی بودجه فیلم این اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه این فیلم در صورت تأمین نهایی منابع مالی، تابستان 93 فیلمبرداری خواهد شد، آن را درباره هنر، سنت، فرهنگ و تاریخ و میراث فرهنگی و ارزش‌های استان دانست.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری همدان گفت: استان همدان با وجود برخورداری از ظرفیت‌های فراوان در انجام فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار، تا حدی کم‌کار است.

وی ادامه داد: نهادهای ذی‌ربط باید به این نکته واقف باشند که در یک جامعه رو به رشد تمام فعالیت‌های اجتماعی بن‌مایه فرهنگی دارند.

عبدالملکی اضافه کرد: اگر زمینه فرهنگی مهیا و بن‌مایه آن قوی شود، بسیاری از مسائل و چالش‌ها رفع شده و معضلات اجتماعی از بین خواهند رفت.

وی بیان داشت: نهادهای مختلف استان می‌توانند با زمینه‌سازی فرهنگی و اهمیت به فرهنگ و مسائل پیرامون آن، سطح رفاه اجتماعی و سلامت روانی مردم استان را ارتقا داده و به ایجاد یک جامعه شهری شاد و پویا کمک کنند.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری همدان ادامه داد: از آنجا که استان همدان پیشینه تاریخی، میراث فرهنگی و هنری قوی دارد، حیف است در زمینه فرهنگی و فعالیت‌های فرهنگی کم کاری شود.

وی یکی از مشکلات مهم در پیش تولید فیلم «وفا» را همین مسئله عنوان کرد و گفت: برخی از نهادها هم که مایل به همکاری هستند، به دلیل کمبود بودجه نمی‌توانند همکاری لازم را با ما داشته باشند.

عبدالملکی در مورد داستان این تله‌فیلم اظهار داشت: این فیلم سینمایی درباره وفا، مهندس شهرساز معروفی است که حادثه‌ای او را به گذشته و مرور خاطراتش و نوستالژی آن باز می‌گرداند.

وی گفت: در این بازگشت که به شیوه‌ای نامتعارف به لحاظ سینمایی اتفاق می‌افتد تماشاگر گذشته و حسرت‌های وفا را تجربه می‌کند.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری همدان بیان داشت: از ابتدای سال گذشته این ایده با در نظر گرفتن شرایط تولید فیلم با کیفیت‌های لازم سینمایی در یک استان شکل گرفت و طرح در جزئیات چنان پیش رفت که با حداقل هزینه قابل تولید باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس فیلم «وفا» که قرار است احتمالاً با دوربین دیجیتالی بلک مجیک تصویربرداری شود بودجه‌ای در حدود 150 میلیون تومان نیاز دارد.

عبدالملکی با بیان اینکه این بودجه به جز هزینه‌های اسکان، پذیرایی و حمل و نقل است، گفت: در صورت افزوده شدن به بودجه فیلم تا حد ممکن شرایط تولید این اثر حرفه‌ای‌تر و با امکانات مطلوب‌تر انجام می‌گیرد.

وی افزود: این نکته به این معنا نیست که در حال حاضر چنین شرایطی وجود ندارد، بلکه بیشتر به این معناست که با وجود بودجه مالی بیشتر گزینش عوامل به طور مثال تغییر خواهد کرد و همکاران حرفه‌ای‌تر سینما دعوت به همکاری خواهند شد.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری همدان خاطرنشان کرد: در صورت تأمین مالی، فیلم در نیمه مردادماه کلید خواهد خورد و تا نیمه دوم شهریورماه به طول خواهد انجامید.

وی گفت: پس از آن فیلم به سرعت به مرحله تدوین سپرده خواهد شد تا احتمالاً امکان حضور در جشنواره فیلم فجر را داشته باشد.
انتهای پیام/89002/ح40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها