امروز : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 8
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88094
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مراسم اختتامیه دومین یادواره فرهنگی و هنری «طلوع خرداد» شب گذشته دوشنبه 19 خرداد با حضور برخی از مقامات استانی، نماینده ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مراسم اختتامیه دومین یادواره فرهنگی و هنری «طلوع خرداد» شب گذشته دوشنبه 19 خرداد با حضور برخی از مقامات استانی، نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل ارشاد استان تهران و جمعی از هنرمندان و ادیبان در سالن هلال احمر شهرستان پیشوا برگزار شد.

ابتدا بیانیه هیئت داوران بخش ادبی یادواره توسط محمدتقی قشقایی نماینده داوران این بخش قرائت شد که در مجموع 12 شاعر برگزیده شدند و در بخش داستان، رمان و خاطره‌نویسی نیز هر کدام 3 نویسنده به عنوان برگزیده به شرح زیر معرفی شدند ضمن آن که 15 شاعر و نویسنده نیز شایسته تقدیر معرفی شدند.
 
* بخش شعر کلاسیک با موضوع 15 خرداد و انقلاب اسلامی
 
نفر اول؛ آرش پورعلیزاده از ایلام ـ تندیس،10 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ علی فردوسی از اصفهان ـ 8 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر سوم؛ هادی فردوسی از شیراز ـ 5 میلیون ریال و لوح تقدیر
 
* بخش شعر نیمایی با موضوع 15 خرداد و انقلاب اسلامی
 
نفر اول؛ علیرضا رجبعلی زاده از کاشان ـ تندیس،10 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ علی اکبر آزادپور از اندیمشک ـ 8 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر سوم؛ پیام جهانگیری از اردبیل ـ 5 میلیون ریال و لوح تقدیر
بخش شعر نیمایی با موضوع آزاد

نفر اول؛ کاوه شصتی از ورامین ـ تندیس،10 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ محسن فعله گری از قرچک ـ 8 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر سوم معصومه کیانپور از رشت ـ 5 میلیون ریال و لوح تقدیر
 
* بخش رمان
 
نفر اول؛ سیدمهرداد موسویان از همدان ـ تندیس،10 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ مهدی کردفیورچایی از قم ـ8 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر سوم؛ معصومه عیوضی از تهران ـ 5 میلیون ریال و لوح تقدیر
 
* بخش داستان
 
نفر اول؛ محمد ارگی از پیشوا ـ تندیس، 8 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ علی اثنی عشری از تهران ـ 6 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر سوم؛ مریم آقارضایی از پیشوا ـ 4 میلیون ریال و لوح تقدیر
 
* بخش خاطره‌نویسی
 
نفر اول؛ علی اصغر کاویانی از قم ـ تندیس، 8 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ فائزه دارابی از بروجرد ـ 6 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر سوم سیدرحیم طباطبایی از پیشوا ـ 4 میلیون ریال و لوح تقدیر

در ادامه بیانیه هیئت داوران بخش هنرهای تجسمی و خوشنویسی یادواره از سوی بهنام ولدوند قرائت و با اعلام نفرات برگزیده به شرح زیر از آنها تقدیر شد:
 
*بخش نقاشی
 
نفر اول؛ شیرین اسدی از تهران ـ تندیس، 10 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ لیلا علوی از تهران ـ لوح تقدیر و 8 میلیون ریال

نفر سوم؛ مراد فتاحی از شهریار ـ لوح تقدیر و 6 میلیون ریال
 
* بخش پوستر
 
نفر اول؛ محمد افشار از اصفهان ـ تندیس، 10 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ احمد عزیزپور از اصفهان ـ لوح تقدیر و 8 میلیون ریال

نفر سوم؛ نصیر بشیری از تهران ـ لوح تقدیر و 6 میلیون ریال

در این بخش تقدیر ویژه‌ای نیز از مریم خلج از مشهد به عمل آمد
 
* بخش تصویرسازی
 
نفر اول؛ مریم خلج از مشهد ـ تندیس، 10 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ محسن محمدمیرزایی از تهران ـ لوح تقدیر و 8 میلیون ریال

نفر سوم؛ زهره محمدی‌معین از کاشان ـ لوح تقدیر و 6 میلیون ریال

در بخش خوشنویسی نیز هیئت داوران بدون اولویت به سه هنرمند خوشنویس به نام های عمید باغبانی از سبزوار در رشته شکسته نستعلیق، سلمان خزایی از ورامین در رشته شکسته نستعلیق و ابوالفضل حامدی از پیشوا در رشته خط معلی جوایزی اهدا کردند.
 
سپس بیانیه هیئت داوران بخش هنرهای نمایشی این یادواره نیز توسط فرهاد آئیش به نمایندگی از شهرام کرمی و رحمت امینی خوانده شد و در ادامه اسامی نفرات برگزیده به شرح زیر اعلام و از آنها تقدیر شد:
 
در بخش موسیقی احسان شریعت جایزه 5 میلیون ریالی را برای ساخت موسیقی نمایش «دوران دوران» از آن خود کرد.
 
* بخش جایزه بازیگری کودک و نوجوان
 
در این بخش آیلین کچویی برای نمایش برای دخترم و روزبه سیاه منصوری برای نمایش دوران دوران جایزه 4 میلیون ریالی را از آن خود کردند
 
*بخش بازیگری مرد
 
نفر اول؛ روح الله سنایی برای نمایش برای دخترم ـ تندیس، 120 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ مشترک احمد صمیمی برای نمایش «به خاطر زندگی» و فیروز حیدر‌زاده برای نمایشی «چیزی شبیه زندگی» ـ 8 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر سوم؛ حسن همتی برای نمایش «صدای سکوت»ـ 5 میلیون ریال و لوح تقدیر
 
* بخش بازیگری زن
 
نفر اول؛ رستا رضوی برای نمایش «برای دخترم» ـ تندیس، 120 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ فرناز منتظر ظهور برای نمایش «یحیی و ترلان» ـ 8 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر سوم؛ هما پریسان برای نمایش «بهاری به وسعت خزان»ـ 5 میلیون ریال و لوح تقدیر
 
* بخش طرح و ایده

در این بخش جایزه ویژه به حیدر رضایی برای نویسندگی نمایش باقرآباد تعلق گرفت
 
* بخش کارگردانی
 
نفر اول؛ روح الله سنایی برای نمایش «دوران دوران» ـ تندیس، 120 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر دوم؛ فیروز حیدرزاده برای نمایش چیزی «شبیه زندگی» ـ 8 میلیون ریال و لوح تقدیر

نفر سوم؛حیدر رضایی برای نمایش «باقرآباد» ـ 5 میلیون ریال و لوح تقدیر
 
همچنین نمایش «دوران دوران» به کارگردانی روح‌الله سنایی برای شرکت در بیست و سومین جشنواره بین‌المللی «تئاتر فجر» معرفی شد.

در پایان این مراسم نیز از فریبرز دارایی از خبرگزاری مهر، روح‌الله زندی فرد از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و علیرضا دبیریان از خبرگزاری ایکنا به عنوان رسانه‌های برتر این یادواره که پوشش مناسبی از رویدادهای آن داشتند به عنوان رسانه برتر معرفی و از آنها تقدیر شد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار