امروز : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 24
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 881
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری «پرس‌آسوشیشن»، صدها نفر از فعالان اجتماعی و مخالفان ریاضت اقتصادی قصد دارند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری «پرس‌آسوشیشن»، صدها نفر از فعالان اجتماعی و مخالفان ریاضت اقتصادی قصد دارند از روز شنبه در اعتراض به طرح جنجالی تغییر در سیستم پرداخت مزایای دولتی، دست به «نافرمانی مدنی» بزنند.

گروه فعالان ضد ریاضت اقتصادی موسوم به «آنکات» اعلام کرده‌ است که روز شنبه تظاهرات‌هایی را در شهرهای مختلف از جمله لندن، بیرمنگام، منچستر و چلمسفورد برگزار می‌کند.

تظاهرات روز شنبه این گروه در اعتراض به تغییراتی است که دولت انگلیس قصد دارد در نحوه پرداخت مزایای دولتی به خانواده‌ها اعمال کند. بر اساس طرحی که به «مالیات اتاق‌ها» موسوم به شده، دولت میزان مزایای دولتی خانواده‌هایی را که تشخیص دهد تعداد اتاق‌های بیش از نیاز در اختیار دارند، کاهش می‌دهد.

تظاهرات‌کنندگان گروه «آنکات» قصد دارند فردا با خود تخت‌خواب‌هایی را هم به خیابان‌ها بیاورند تا اعتراض خود به طرح «مالیات اتاق‌ها» را ابراز کنند.

«راشل جانسون» یکی از اعضای «آنکات» است که می‌گوید: این دولت رویاهای وحشیانه «مارگارت تاچر» را به واقعیتی کابوس‌وار برای مردم عادی بدل کرده است. مالیات اتاق‌ها و سقف مزایا صدها هزار نفر از مردم را بی‌پول‌تر و بی‌خانمان‌تر می‌کند، چراکه آن‌ها مجبور می‌شوند از خانه‌هایشان آواره شوند و از خانواده و کارشان دور شوند.

«مارگارت تاچر» نخست‌وزیر دهه 80 انگلیس بود که روز دوشنبه در 87 سالگی درگذشت. وی سیاست‌های سختگیرانه‌ای را در دوران یازده ساله‌ نخست‌وزیری‌اش در پیش گرفته بود که زندگی بخش بزرگی از جامعه کارگری انگلیس را با مشکلات جدی روبرو کرد.

در زمان تاچر تظاهرات‌های گسترده‌ای در اعتراض به طرح‌های اقتصادی وی برگزار شد، و حالا انگلیسی‌ها «دیوید کامرون» و دولتش را با دولت تاچر و اقداماتی که او علیه قشر ضعیف جامعه انجام داد، مقایسه می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها