امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88102
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رئیس موسسه فرهنگی اکو، افتخار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رئیس موسسه فرهنگی اکو، افتخار حسین عارف با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار ابراهیمی ترکمان با اشاره به همکاری‌های سال‌های گذشته با موسسه فرهنگی اکو گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در همکاری دو جانبه، کتاب‌های ترجمه و منتشر شده‌ای همچون مثنوی معنوی مولانا را در کارنامه کاری خود با اکو دارد.

ابراهیمی ترکمان در رابطه با فرهنگ ادبی ایران گفت: ادبیات ایران اسلامی بسیار غنی است که این غنی بودن مستلزم عرضه شدن در بازار جهانی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های مشترک دو جانبه از جمله عید نوروز، معرفی شخصیت‌های فرهنگی در منطقه اکو، ترجمه و نشر، تولید فیلم از شخصیت‌های برجسته و ... گفت: مؤسسه فرهنگی اکو از ظرفیت، پتانسیل و فرصت‌های مناسبی بهره‌مند است.

حسین عارف ضمن تأیید سخنان ابراهیمی ترکمان در رابطه با همکاری‌های مشترک گفت: وظیفه ذاتی اکو انجام دادن فعالیت‌های مشترک است. این فعالیت‌ها بهتر است کارهای ماندگاری همچون ترجمه و چاپ باشد.

وی با اشاره به فعالیت‌های ضد فرهنگی کشورهای غربی و آمریکا نسبت به منطقه گفت: آمریکا و غرب به دنبال پیشرفت فرهنگ ما نیستند و تنها به دنبال خدشه‌دار کردن آن هستند. آن‌ها به خوبی از صنعت چاپ خود برای مخدوش کردن انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند.
 


 

حسین عارف در ادامه گفت: بعد از اسلام هراسی، دیپلماسی فرهنگی برای کشورهای غربی بسیار مهم است.

رئیس موسسه فرهنگی اکو با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با فرهنگ گفت: همانطور که حضرت آیت الله خامنه‌ای مدظل‌العالی فرهنگ را مهم‌تر از اقتصاد می‌دانند ما باید در این راستا حرکت کنیم.

عارف در ادامه گفت: زبان فارسی و ایران میراث فرهنگی عظیمی دارد. باید کتاب‌های ماندگاری ترجمه و چاپ شود که به ماندگاری میراث ایران کمک کند.

وی در پایان سخنانش گفت: کتاب‌هایی که در راستای زندگی امام خمینی(ره) هستند را باید از طریق انتشارات اروپایی چاپ و ترجمه کنیم و همچنین سخنرانی‌های مقام معظم رهبری باید در بازارهای بین‌المللی عرضه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها