امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88120
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۹
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، ستار خسروی سه‌شنبه‌شب در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع و کشف جرائم سال گذشته در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، ستار خسروی سه‌شنبه‌شب در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع و کشف جرائم سال گذشته در استان اصفهان، اظهار کرد: تحولات سریع اجتماعی، استقرار گروه‌های انسانی در شهرک‌های اقماری و توسعه بی‌نظم‌ شهرها، حاشیه‌نشینی، مهاجرت، وجود اتباع بیگانه غیر‌مجاز و جا‌به‌جایی مجرمان در جغرافیای مختلف، نگهداری اموال با ارزش در منازل مردم، عدم توسعه صندوق امانات در بانک‌ها و نیز تصویب لایحه قانونی برخورد با عاملان سلاح سرد در مجلس شورای اسلامی، وجود سلاح‌ سرد در دست مردم، افزایش تولید موتور سیکلت، اعتیاد و معضلات ناشی از آن، همجواری با استان‌های کانون جرم و قرار گرفتن در سه‌راه‌های مواصلاتی  استان اصفهان سبب شده است که این استان با چالش امنیتی خاص مواجه باشد.

وی با بیان اینکه سیاست جناحی کشور و استان در پاسخ به پدیده‌های مجرمانه مصمم و قاطع است، افزود: هر چند در عرصه اجرا نواقصی وجود دارد، اما دستگاه‌های ذیربط و مسئولان اجرایی و دستگاه‌های قضایی و پلیس از هماهنگی مناسبی برخوردار هستند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان تصریح کرد: مشارکت خوب شهروندان استان اصفهان در امنیت مثال‌زدنی است و امید می‌رود با همکاری بیشتر مردم بتوان شرایط مناسب و جامعه امنی را ساخت، چرا که بدون مشارکت مردم توسعه امنیت محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به گزارشی در حوزه آگاهی استان اصفهان از کشفیات 20 درصدی سرقت در سال گذشته خبر داد و گفت: 16.5 درصد در تمام جرائم رشد داشته‌ایم.

*‌ کاهش 15 درصدی جرائم خشن در اصفهان

خسروی به کاهش 15 درصدی جرائم خشن و کشف 13.2 درصدی رشد کشفیات آن اشاره کرد و افزود: انهدام باند سارقان منازل، سرقت‌های خشن، سرقت به عنف مجرمان حر‌فه‌ای و کشف سرقت مسلحانه با 11.8 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه یک سری از قتل‌ها مربوط به سنوات گذشته بوده به نحوی که قاتل 20 ساله سال گذشته شناسایی و دستگیر شد، گفت: قاتل یکی از این پرونده‌ها با عنوان جعلی زندگی می‌کرده است که سال گذشته شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان دستیابی به این توانایی را افزایش دانش کارکنان آگاهی استان اصفهان در کشف جرائم جنایی به خصوص در کشور و در مراتب بعدی سرآمدی در کشف جرم در آسیا عنوان کرد.

وی با بیان اینکه 114 کشف شاخص و کشف قتل در سنوات گذشته رخ داده است، افزود: استان اصفهان قویترین استان در کشف جرائم جنایی است.

* بیشترین جرائم در استان اصفهان سرقت است

خسروی گفت:در سال گذشته از مجموع جرائم 94.6 سرقت، هفت درصد جرائم جنایی، 4.7 درصد جرائم اقتصادی و مالی تشکیل داده است.

وی در مورد اقدامات دوماهه گذشته جاری در اصفهان در بخش آگاهی گفت: سرقت منزل 12.4 درصد کاهش و کشفیات سرقت از منزل 27.7 درصد افزایش داشته است که این امر برای نخستین بار انجام می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان همچنین افزود: سرقت منزل هر ساله رشد داشته است اما امسال ما با کاهش رو به رو بوده‌ایم که دلیل آن طراحی برای کشف در برنامه‌ریزی سال گذشته بوده است.

* کشفیات خودرو در اصفهان 28.3 افزایش یافته است

وی ادامه داد: کشفیات سرقت از مغازه 50.4 درصد افزایش پیدا کرده است که به شاخص 83 درصد کشفیات در منزل در حال نزدیک شدن هستیم و درصد هستیم که اموال مسروقه منزل و مغازه استرداد داده شده است.

خسروی همچنین از کاهش  15.8 درصد سرقت از احشام  و افزایش کشفیات 20.3 درصدی خبر داد و گفت: در بخش سرقت از اماکن 22.2 درصد افزایش و در سایر سرقت‌ها 17.9 درصد با کاهش مواجه بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: در کشفیات خودرو 28.3 درصد افزایش یافته است که به شاخص 97.5 درصد کشف نزدیک شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان کشفیات موتورسیکلت را با رشد 30 درصدی همراه دانست و افزود:کشفیات لوازم داخل خودرو 37 درصد رشد داشته است.

وی در مورد سرقت از عنف در دو ماه گذشته بیان کرد: سرقت از عنف 16 درصد کاهش یافته است و در سطح شهر اصفهان نیز  27.6 درصد سرقت‌های خشن کاهش داشته‌ است و این در حالی است که کشفیات سرقت به عنف و زورگیری در سال‌های گذشته افزایش داشته است.

خسروی همچنین از کاهش 15 درصدی سرقت مسلحانه خبر داد و گفت: فراوانی سرقت به عنف و داخل خودرو که ابتدا با فراوانی شهرستان اصفهان با 59 درصد، کاشان با چهار درصد، خمینی‌شهر با شش درصد، فلاورجان با چهار درصد، نجف‌آباد با 3.7 درصد، شهرضا، لنجان و مبارکه با دو درصد همراه بوده است.

*چهار قتل خانوادگی ناشی از مصرف شیشه و روانگردان

وی به بحث قتل‌ اشاره و یکی از قتل‌ها را قتل خانوادگی ناشی از اعتیاد به مواد مخدر روان‌گردان شیشه عنوان کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان به اقدامات دو ماه ابتدای سال جاری اشاره و عنوان کرد: چهار فقره قتل خانوادگی در این دوماهه رخ داده است که یکی قتل مادر توسط پسر شیشه‌ای، قتل پدر توسط پسر شیشه‌ای و در دو هفته گذشته قتل پسر شیشه‌ای توسط پدر در یکی از خیابان‌های اصفهان را داشته‌ایم.

وی در بخشی از صحبت‌های خود کشف جرائم اقتصادی را با جعل و کلاهبرداری همراه دانست و گفت: در این زمینه با افزایش 30 درصدی رو به رو بوده‌ایم.

* 95 هزار و 800 متر مربع از اراضی دولتی از چنگ زمین‌خواران بیرون کشیده شد

خسروی به پرونده اقتصای زمین‌خواری به ارزش 65 میلیارد ریال و اشاره کرد و افزود: زمینی بالغ بر 95 هزار و 800 متر مربع از اراضی دولتی که از چنگ زمین‌خواران بیرون کشیده شد.

وی اضافه کرد: هزار کیلو گرم احتکار برنج در دو ماه گذشته نیز کشف و مبارزه با جرائم اقتصادی در دستور کار ویژه قرار گرفت.

*تشکیل قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه در طی دو ساله گذشته سرقت بانک نداشته‌ایم، اظهار کرد: در راستای کاهش سرقت در استان اصفهان به خصوص در فصل تابستان قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت در اصفهان تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه ریاست این قرارگاه به ریاست فرمانده انتظامی استان است، بیان کرد:این قرارگاه با مشارکت 18 سازمان مرتبط برای مقابله با جرم برای تصویب در اختیار استانداری قرار گرفته است.

*وجود گروه وهابیون خطرناک در استان اصفهان کذب محض است

خسروی گفت: در این قرارگاه یک‌سری اقدامات و هماهنگی درون سازمانی و برون سازمانی برای سرقت‌های در حال افزایش صورت می‌گیرد تا از تولید مجرمان جدید گرفته و شرایطی فراهم شود که  بازگشت مجرمان آزاد شده به زندگی برگشته و مرتکب جرم دوباره نشوند.

وی، وجود گروه‌های وهابیت خطرناک و قتل‌ را یک کذب محض دانست و افزود: اصلا در استان اصفهان چنین عنوان و چنین قتل‌هایی رخ نداده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان به کیفی‌سازی پرونده‌های آگاهی با استفاده از بهترین افراد متخصص در پرونده‌های پلیسی، تمرکز زدایی در مورد نیروهای مجرب و استفاده در تمام نقاط استان خبر داد و گفت: یک کتابی با عنوان نسیم آگاهی برای تمام منازل تهیه شده است که ارزش ریالی آن 22 هزار تومان است که در این کتاب نحوه جلوگیری از سرقت به طور کامل برای مردم تشریح شده است.

خسروی تکریم ارباب رجوع در آگاهی، کاهش زمان صدور برگه عدم سوءپیشینه با استفاده از سیستم‌های نوین و راه‌اندازی آگاهی در بوئین و میاندشت را از جمله اقدامات آگاهی در حوزه تکریم ارباب رجوع عنوان کرد.
انتهای پیام/63012/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها