امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88141
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به استان گلستان، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای صبح امروز در جمع ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به استان گلستان، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای صبح امروز در جمع مدیران این استان با اعلام این مطلب افزود: مردم ما شایسته خدمت‌رسانی هستند زیرا اینها مردمی خوب و صبور هستند.

وی گفت: در کنار مردم مدیران ما نیز شایسته تقدیر هستند و اگر نگوییم همه مدیران اکثریت قاطع آنها بسیار زحمتکش هستند.

محسنی اژه‌ای گفت: بسیاری از مسئولیت‌ها اگر به غیر از ادای تکلیف باشد جز زحمت چیزی به همراه ندارد و مدیران ما با نگاه ادای تکلیف بسیاری از مسئولیت‌ها را انجام داده‌اند.

سخنگوی دستگاه قضایی کشور با اشاره به این نکته که تکیه نظام بعد از انقلاب بر مردم بوده است، گفت: بسیاری از کارهای بزرگ را ما با همراهی و کمک مردم انجام داده‌ایم و مردم ما شایسته تقدیر هستند.

نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه در مناطق سیل‌زده شمال کشور تصریح کرد: اگر امروز موفقیتی شامل حال کشور ما شده است در حالی که کشورهای منطقه از آن موفقیت بی‌بهره بوده‌اند یک جهت آن برخورداری از رهبری بوده و جهت دیگر همراهی مردم صبور و فداکار.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای با اشاره به این نکته که مردم کشور ما شایسته صداقت و اعتماد هستند، گفت: هیچ اشکالی ندارد یک مدیر هر چقدر کار خوب انجام می‌دهد آن را بگوید و در کنار آن نواقص احتمالی کارهایش را هم به اطلاع مردم برساند تا به این ترتیب مردم به وی اعتماد کنند.

سخنگوی دستگاه قضایی کشور گفت: مردم از ما توقع ندارند که جلوی سیل و وقوع حوادث طبیعی را بگیریم بلکه آنها توقع دارند به واسطه پیشرفت‌های انجام گرفته در زمینه علوم و فناوری حداقل زمان وقوع سیل و طوفان به آنها اطلاع داده شود تا بتوانند خود را از خطرات احتمالی آن حفظ کنند.

محسنی اژه‌ای در تشریح علت چنین مأموریت‌های ویژه گفت: این مأموریت‌ها امروز یا دیروز به عهده ما قرار داده نشده است بلکه از گذشته هم هر کجا که دستگاه قضایی احساس کرده است به حقوق عامه مردم تعدی شده ورود پیدا کرده است.

سخنگوی دستگاه قضایی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بررسی پرونده‌هایی نظیر سد کارون، اتوبوس‌های اسکانیا و خودروهای هوو اشاره کرد و گفت: در آن پرونده‌ها هم با توجه به احساس پایمال شدن حقوق عامه مردم ورود پیدا کردیم.

وی گفت: در مسئله خوروهای اسکانیا معاون سیاسی امنیتی ما پرونده را رسیدگی کرد که تاکنون نتایج مثبتی هم داشته و برخی حتی در این پرونده متهم شده و احتمالاً پرونده‌شان به دادگاه می‌رود.

محسنی‌اژه‌ای گفت: یکی از مواردی که در 3 استان شمالی کشور چند سالی است ما را دچار مشکل کرده است بحث منابع طبیعی و دست‌اندازی به جنگل‌هاست.

وی گفت: امروز ما شاهدیم در برخی جاها جنگل‌ها تخریب شده و به رودها دست‌اندازی می‌شود و در مسیل‌ها خانه‌سازی می‌شود.

وی تصریح کرد: ما قصد نداریم در کارهای اجرایی ورود پیدا کنیم یا اینکه برآورد خسارت کرده یا به آسیب‌دیدگان کمک کنیم، ما قصد داریم بررسی کنیم که اگر جایی تکلیفی بر زمین مانده یا قصور و تقصیری رخ داده به آن رسیدگی کنیم.

سخنگوی دستگاه قضایی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع فرهنگ‌سازی اشاره کرد و گفت: باید یک نگاه فرصتی هم به برخی حوادث و اتفاقات داشته و از قبال آن به مردم در خصوص معایب تخریب منابع طبیعی و جنگل‌ها فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها