امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88148
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در همایش ملی تربیت و آموزش پلیس با تبریک نیمه شعبان ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در همایش ملی تربیت و آموزش پلیس با تبریک نیمه شعبان اظهار داشت: انتظار یک حرکت پویاست برای تحقق یک آرمان درخشان.

وی گفت: تزکیه و تربیت باید هموار کننده مسیر سعادت انسان باشد و باید در وصول به کمال انسان را یاری کند.

سردار احمد‌ی‌مقدم تصریح کرد: اساساً حرکت انبیا مبتنی بر تعلیم و تربیت است و می‌خواهد بشر را رهنمون کند که این مسیر را چگونه طی کند.

وی افزود: آموزش یعنی دریافت و انباشت دانش اما تربیت یعنی آموزش را به رفتار تبدیل کردن.

این مقام انتظامی ادامه داد: نظام آموزش باید در جایی مثل ناجا در خدمت عمل باشد و در این رابطه آموزش کاربردی نتایج بهتری دارد.

وی به یکی از مشکلات کشور اشاره داشت و گفت: انبوه تحصیلکرده‌های بیکار یکی از مشکلات کشور است که بسیاری از آنها در رشته‌های مرتبط با ناجا و نزدیک به نیاز ما قرار دارند و ما باید این را در نظر نگیریم که نیروهایی را بیاوریم که از صفر شروع کنند و باید از این نیروها و ظرفیت‌های بیرون استفاده کنیم.

وی گفت: باید از آموزش‌های علمی و کاربردی با عنوان پودمان بهره ببریم و در نظام ترفیعات طوری برنامه‌ریزی شود که فرد خودش با کسب آموزش‌های لازم به ترفیعات برسد.

وی به 70 شهید ناجا در سال گذشته اشاره داشت و گفت: در سال گذشته 350 متوفی قبل از سن بازنشستگی در ناجا داشتیم و با اینکه عمده پرسنل جوان هستند و میانگین سنوات خدمت 15 سال است اما شرایط خدمتی به گونه‌ای است که فشار روحی و روانی و استرس بر جسم اثر می‌گذارد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: طرح پویایی در ناجا تهیه و توسط ستاد کل ابلاغ شد و ناجا در این زمینه پیشگام شد، باید تعادل و تناسب بین منابع، تأسیسات، تجهیزات و نیروی انسانی ایجاد شود.

وی گفت: اصلاح نظام آموزش و نظام ترفیع باید در برنامه باشد و باید با استفاده از ظرفیت‌های مشارکتی و اجتماعی کاری کنیم تا بار مدیریتی ناجا افزایش پیدا نکند.

سردار احمدی‌مقدم خاطر نشان کرد: پلیس افتخاری، پلیس جوان، نوجوان و یگان انتظامی وزارتخانه و ... تعدادشان صد هزار نفر است اگر ساز و کار مشارکتی نبود صد هزار نیروی دیگر نیاز داشتیم پس باید به ظرفیت‌های مشارکتی توجه کنیم تا بار مدیریتی ناجا افزایش نیابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها