امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88150
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: 96
به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین تجلیل از مادران شهدای گمنام دوشنبه 19 خرداد ساعت 18 همزمان با میلاد ...

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین تجلیل از مادران شهدای گمنام دوشنبه 19 خرداد ساعت 18 همزمان با میلاد حضرت علی اکبر (علیه السلام)  و سایر فرهنگ سراهای شهر تهران با حضور مقامات شهری و کشوری در فرهنگ سرای فناوری اطلاعات برگزارشد.

این مراسم با حضور  رضا سیف الهی معاون دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، الهه راستگو عضو شورای اسلامی تهران، فاطمه آلیا  نماینده مجلس شورای اسلامی تهران، حجت الاسلام نقویان، معاون اجتماعی  منطقه 11، جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگر منطقه 11در فرهنگ سرای فناوری اطلاعات برگزار و ضمن بزرگداشت نام و خاطره شش  شهید گمنام منطقه 11 شهیدان فریبرز روحی ، علی رضا کنی، داود ابراهیمی حسین آبادی، مرتضی رجبی، صادق صالحی و سعید طاهرنژاد، از مقام مادران آن شهیدان  نیز تجلیل شد.

آیین تجلیل ازمقام" مادران چشم بهراه" باتلاوت قرآن کریم توسط محمد رضا غلامی  قاری بین المللی و پخش سرود ملی آغاز شد. مهدی وکیل پور رییس فرهنگ سرای فناوری اطلاعات ضمن خوشامدگویی به حضار به  قرائت متن دستنوشته مقام معظم رهبری پرداخت.

رضا سیف الهی، معاون دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی  به عنوان اولین سخنران این برنامه گفت: سلام بر شما مادران صبور و داغ دیده ای که افتخار بزرگ کشور ایران اسلامی هستید. سلام بر شما عزیزان که که در طول سالیان فراق چشم  به راه فرزندتان بودید و درنهایت انتظار دلبندتان را با انتظارحضرت مهدی (عج) پیوند عبودیتی زدید. مصیبت ها هرچه بزرگ هم باشند کهنه می شوند ولی مصیبتی که شما می کشید هر روز نوتر ازروز قبل است، چون همیشه چشم انتظارید . یقیناً فرشتگان الهی به شما و صبر شما قبطه می خورند چرا که شهید در نزد پروردگار عالم روزی مند است.

وی افزود: شما در سهم استحکام یک ملت بهترین ها هستید، بنابراین در مدح و ثنای شما نه تنها این جلسه بلکه هیچ چیز نمی تواند اجر مصیبت از دست دادن جگرگوشه تان را نه در یک راه عادی بلکه در راه عزت اسلام، ملت و امنیت کشور جبران کند . شما دائما در خواب، بیداری، کلام، خوردن و نفس کشیدن چشم انتظارید. اما آنان برای شما بشارت دارند. حزن و اندوه به خود راه ندهید چرا که آنان رسیده اند، می دانند و می بینند .

سیف الهی در پایان گفت:   ابتکارجمع شدن شما اسوه های صبردر این مجلس این است که تسلیتی باشد برای شما دراین روز فرخنده که مقارن است با روز تولد حضرت علی اکبر (ع) . او اولین نفر ازخاندان امام حسین (ع) بود که به شهادت رسید. حضرت علی اکبر(ع) شبیه ترین انسان از لحاظ ظاهری و اخلاقی به پیامبر (ص) بود. این برای شما تسلی بخش است  که اگر شما یک شهید، دو شهید و بیشتر در راه خدا فدا کردید، امام حسین(ع) کل خاندانش را  در یک روز فدا کرد. اما می دانید که وقتی امام حسین (ع) به عنوان آخرین ذخیره الهی شهید شد با آل ا... چه کردند؟! اما شما از اولین لحظه دریافت خبر شهادت فرزندتان در این مملکت با عزت زندگی کردید.

فاطمه آلیا نماینده مجلس شورای اسلامی شهر تهران ضمن خیر مقدم به مادران چشم به راه گفت: تمام ادبیات،لغات و ادبیات را هم اگر در زیر پای شما عزیزان بریزم در برابر مقام شما هیچ ارزشی ندارد. قصه ما قصه عاشورا است و هر چیزی که از 15 خرداد سال 42 اتفاق افتاده است،  تکه ای از قصه عاشورا است و یک تکه از این قصه متعلق به شماست و خدا یک معامله باشما مومنین کرده است،  او فرزندتان را ازشما گرفته به قیمت بهشت و چه معامله زیبایی!

وی ضمن تبریک تولد حضرت علی اکبر (ع) گفت: این جلسه معطر است به نام  حضرت علی اکبر(ع) . مادر او هم مادری چشم به راه بود و چه مناسبتی بهتر از این روز برای برگزاری این مراسم.

آلیا در پایان گفت: امیدوارم همایشی که امسال پا گرفت و همزمان در تمام فرهنگ سراهای تهران تمام احساساتمان را به شهدای پرآوازه تقدیم کردیم مثل همایش شیرخواران حسینی همگانی و جهانی شود، زیرا انقلاب ما جهانی شده است.

الهه راستگو دیگر سخنران این برنامه گفت: بسیار خرسندم که در روز جوان و مقارن با تولد حضرت علی اکبر(ع)در جمع شما بزرگواران حضور دارم. در جمع شما عزیزانی که به منظور بزرگداشت مقام مادران جاویدالاثر های هشت سال دفاع مقدس گرد هم جمع شده اید و حضور نورانی و ارزشمند شما مادران چشم به راه را در جمع خود غنیمت می شماریم.

شما جلوه ای از مهرورزی و مهربانی پروردگار را به نمایش می گذارید. مادرانی که در سایه سار بانوی صبر و استقامت حضرت زینب(س) و با چشمانی خدایی،  زیبایی و شکوه این فداکاری ها را همزبان و همراه پیام رسان کربلا برتاریخ پر افتخار ایران اسلامی حک کردند.

عضو شورای شهر اسلامی تهران گفت: امروز اقتدار و اعتماد به نفس ملی این مرز و بوم مدیون شما مادران دلیر این سرزمین و فرزندان  برومندتان است. ما به عنوان خدمتگذاران مردم تا به حال نتوانسته ایم ذره ای از درد انتظار و فقدان حضور فرزندان عزیر و جگر گوشه های شما را تسکین دهیم. مطمئنا اجر سختی و مشقت های شما نزد خداوند متعال محفوظ است. معنی  انتظار را مادرانی از این دیار و درسالیان دراز برای ما دراوج خود به نمایش گذاشته اند. عظمت وجود این مادران را  نمی توان به سادگی بیان کرد.

وی در پایان گفت: از آقایان  شهاب مرادی  و وکیل پور که تلاش کردند با برگزاری این مراسم درروز جوان به این مادران عزیز و کل جامعه اسلامی ایران یادآورشوند که ما همه آرامش، آسایش و سربلندی خود را از رشادتهای فرزندان آنها داریم سپاسگزارم.

اجرای این برنامه  را حسن گوهر پور مجری صدا و سیما به عهده داشت . پخش کلیپ با موضوع " مادران چشم به راه" ،  شعر خوانی احمد علیخانی شاعر، طراحی چهره شهدای گمنام و تقدیم آن به مادران ، اجرای سرود ، برگزاری نگارگذر ازعکس شهدای دفاع مقدس و نمایشگاه کتاب از دیگر بخش های این مراسم بود.

در پایان ازمادران شش شهید گمنام منطقه 11 شهیدان فریبرز روحی ، علی رضا کنی، داود ابراهیمی حسین آبادی، مرتضی رجبی، صادق صالحی و سعید طاهرنژاد توسط مقامات حاضر تجلیل شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها