امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88161
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۱
تعداد بازدید: 34
سکینه عمرانی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد نشست اعضای کمیسیون کشاورزی ...

سکینه عمرانی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد نشست اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با وزیر جهاد کشاورزی، گفت: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد افزایش نرخ خرید تضمینی گندم از وزیر سؤال کردند که وزیر در پاسخ به آنها گفت افزایش نرخ خرید تضمینی گندم به دولت پیشنهاد شده، ولی دولت با  آن موافقت نکرده‌ است.

وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی در این نشست در مورد افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به دلایل مقاومت دولت در مقابل افزایش نرخ تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: دولت معتقد است که از ابتدا هم نرخ خرید تضمینی گندم برای سال 93 بیش از حد واقعی آن در نظر گرفته شده و امکان افزایش مجدد این نرخ دیگر میسر نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، اظهار داشت: همچنین وزیر جهاد کشاورزی برای تعیین نرخ خرید تضمینی گندم در سال آینده ابراز نگرانی کرد.

عمرانی با بیان اینکه با توجه به توضیحات وزیر در مورد عدم امکان افزایش نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت اعلام کرد، بیان داشت: بنابراین اعضای کمیسیون کشاورزی به وزیر گفتند که برای جلوگیری از متضرر شدن تولید‌کنندگان، قانون نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را متناسب با افزایش نرخ تورم برای سال آینده از دولت مطالبه کنیم.

وی با اشاره به طرح انتزاع افزود: وظیفه تنظیم بازار امسال به عهده سازمان تعاون روستایی سپرده شد و برای کاهش فاصله قیمت محصول نزد تولید کننده و بازار از سازمان تعاون روستایی خواسته شد که وارد عمل شود.

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به سؤال یکی از نمایندگان از وزیر در مورد خسارات وارد شده به باغ‌های مرکبات، گفت: قرار شد وزیر جهاد کشاورزی به همراه معاون اول رئیس جمهور آقای نوبخت از این مناطق زیان دیده بازدید کنند.

عمرانی بیان داشت: همچنین در این جلسه یکی از نمایندگان راجع به خسارات وارده به کشاورزان در غرب مازندران و یک سری مسائل در رابطه با سازمان تعاون روستایی از وزیر سؤال کرد که وزیر از سؤال قانع نشد و مقرر شد که سؤال به صحن مجلس فرستاده شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها