امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۳:۳۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 882
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 203
«محمد الجوادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در قاهره اعلام کرد که رابطه مصر و ایران یک رابطه دوستی نیست بلکه ...

«محمد الجوادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در قاهره اعلام کرد که رابطه مصر و ایران یک رابطه دوستی نیست بلکه یک رابطه نسبی و ازدواجی است.

تردد گردشگران ایرانی در مصر را نمی‌توان محدود کرد

 

وی افزود: تمامی کشورهای جهان روابط خوبی با تهران دارند و گردشگران ایرانی در سراسر جهان چه در کشورهای عربی و یا اروپایی حضور دارند که نمونه آن ترکیه است که سال گذشته نزدیک به 2 میلیون گردشگر ایرانی از این کشور بازدید کردند و عربستان سعودی، امارات و کشورهایی اروپایی نیز چنین هستند اما مصر به محض اینکه استقبال از گردشگران ایرانی را آغاز کرد برخی گروه‌ها با نادیده گرفتن تاریخ بزرگ روابط دو کشور، با آن مخالفت کردند.

این مورخ مصری اظهارداشت که ممکن نیست اقامت و تردد گردشگر ایرانی یا دیگران در مصر را محدود کرد زیرا آزادی تردد گردشگران در معاهدات بین‌المللی و حقوق بشر ذکر شده و این یک چیز جهانی است و واکنش سلفی‌ها به روابط با تهران خارج از حقوق بشر است و بر اساس معاهدات بین‌المللی و حقوق بشر جهانی کسی نمی‌تواند ایرانی‌ها را از آزادی تردد در داخل مصر منع کند.

الجوادی در ادامه اشاره کرد که ما باید به طور گسترده پیشرفت در روابط مصر و ایران را بدون توجه به برخی اعتراضاتی که در تاریخ وجود دارد، مد نظر قرار دهیم.

 انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها