امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88204
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به استان گلستان حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای نماینده ویژه رئیس قوه قضائیه در مناطق سیل‌زده شمال کشور عصر امروز و در پایان ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به استان گلستان حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای نماینده ویژه رئیس قوه قضائیه در مناطق سیل‌زده شمال کشور عصر امروز و در پایان سفر یک روزه خود به استان گلستان در جمع مدیران استانی گفت: سه هدف از این سفر یک روزه داشتیم که بحمد‌الله این اهداف محقق شد.

وی گفت: هدف اول ما همدردی با مردم حادثه‌دیده بود هدف دوم خدا‌قوت‌گویی به مدیران زحمت‌کش و هدف سوم بررسی نحوه اقدامات انجام گرفته و همچنین کارهایی که می‌توانستیم انجام دهیم و احیانا بر زمین مانده بود.

محسنی اژه‌ای گفت: همیشه منافع عمومی و ملی برای ما در دستگاه قضایی قابل اهمیت بوده و خوشبختانه در دوره آیت‌الله آملی لاریجانی این اهمیت بیشتر شده و مورد توجه قرار گرفته است.

محسنی اژه‌ای گفت: ما معتقدیم حوادث طبیعی همیشه وجود داشته و در آینده هم وجود خواهد داشت و ما هم نمی‌گوییم باید به طور کلی جلوی این حوادث را گرفت بلکه معتقدیم با توجه به پیشرفت‌های انجام گرفته و دستیابی قشنگ به علوم  و فنون مختلف می‌توان درصد خسارت آن را کاهش داد.

وی تصریح کرد: سوال اصلی ما این است که آیا ما همه توانایی‌مان و ظرفیت‌ و امکاناتمان را برای مبارزه با بلایای طبیعی و کاهش آسیب‌ها به کار گرفته‌ایم یا نه.

محسنی اژه‌ای گفت: به نظر بنده با پیش‌بینی‌های لازم و به موقع می‌توان اثرات و خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی را کاهش داد و این تاثیرات را به گونه‌ای مدیریت کرد.

وی به اهمیت پیشگیری بعد از پیش‌بینی اشاره کرد و گفت: پیشگیری از نظر ما دارای سطح‌بندی است و باید بر اساس زمان‌بندی بلند‌مدت، کوتاه مدت و میان‌مدت باشد.

سخنگوی دستگاه قضایی کشور تشریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه کرد این است که مردم کشور ما حقیقتا شایسته خدمت هستند و در طول 35 سال گذشته در مسائل حساس در کنار نظام و مسئولان بودند و کمک کردند تا بتوانیم در بسیاری از موارد مشکلات را پشت سر بگذاریم.

سخنگوی دستگاه قضایی گفت: من امروز قول نمی‌دهم که همه مشکلات در حداقل زمان حل شود اما این را به شما وعده می‌دهم که امروز در دستگاه قضایی کشور و در نظر آیت‌الله آملی لاریجانی این عقیده وجود دارد که با زمین‌خواری و تجاوز به منابع طبیعی برخورد شود و عزم بالایی هم در این زمینه داریم.

محسنی اژه‌ای به تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی اشاره کرد و گفت: نکته‌ای که وجود دارد این است که ما نمی‌گوییم از جنگل استفاده نشود یا اینکه از مراتع بهره‌مندی حاصل نشود بلکه می‌گوییم باید از این نعمات خدادادی استفاده بهینه کرد تا خدای ناکرده نتیجه عکس برای ما نداشته باشد.

وی به بررسی‌های انجام گرفته در سفر یک روزه خود اشاره کرد و گفت: الحمد‌لله‌رب العالمین آنچه من مشاهده کردم این است که مسئولان در اولین لحظات وقوع سیل دست به کار شده‌اند و به یاری مردم شتافتند و همین امر باعث شده تا خسارات ناشی از این حادثه به کمترین حد خود برسد.

نماینده ویژه رئیس قوه قضائیه در مناطق سیل‌زده استان‌های شمال کشور گفت: بنده 3 پیشنهاد به مسئولان استان دارم که این پیشنهادات از ناحیه شخصیت حقیقی بنده است و ربطی به شخصیت حقوقی بنده ندارد.

وی تصریح کرد: بخش‌های مختلفی شامل خسارت شده‌اند اما به نظرم بهتر است اولویت، ابتدا ترمیم و ساخت و ساز خانه و کاشانه مردم باشد. در اولویت دوم‌ به موضوع کسانی بیندیشید که در این سیل و حوادث مشابه همه هستی خودشان را از دست دادند و در اولویت سوم به موضوع ترمیم و بازسازی راه‌ها و جاده‌ها بپردازیم.

اژه‌ای گفت: این سه مسئله مسائلی است که در نظر مردم از اهمیت بیشتری برخوردار است و اگر شما نقش خود را در این سه موضوع به درستی ایفا کنید رضایت حداکثری از جانب مردم عاید شما خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار