امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88207
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، شماری از نهادها، شوراها و اقوام افغانستان امروز چهارشنبه در آخرین روز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، شماری از نهادها، شوراها و اقوام افغانستان امروز چهارشنبه در آخرین روز رقابت‎های انتخاباتی از کاندیداتوری «عبدالله عبدالله» در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام حمایت کردند.

شورای سراسری قوم «سیک‎ها» افغانستان امروز با برگزاری همایشی از کاندیداتوری عبدالله اعلام حمایت کرد و خواستار حمایت مردم این کشور از این تیم انتخاباتی شد.

این شورا از عبدالله خواست در صورت پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از حقوق اقوام سیک‎ و «هندو» در این کشور دفاع کند.همچنین فدراسیون‎های ورزشی افغانستان به نمایندگی از تمام ورزشکاران افغان نیز با برگزاری همایشی از کاندیداتوری عبدالله اعلام حمایت کردند.

این فدراسیون‎ها، از عبدالله خواستند در صورت پیروزی در انتخابات، به پیشرفت و حمایت از ورزش افغانستان توجه ویژه داشته باشد.


از سوی دیگر، «انجمن نابینایان» افغانستان نیز ضمن اعلام حمایت از «عبدالله عبدالله» در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور، گفتند که نابینایان افغانستان با شرکت در انتخابات، به تیم انتخاباتی «اصلاحات و همگرایی» رأی خواهند داد.«انجمن دارو فروشان» شهر کابل نیز در دیدار با عبدالله به نمایندگی از تمام داروفروشان این شهر از کاندیداتوری وی اعلام حمایت کردند.


«شورای سراسری وکلای محلات» افغانستان نیز در دیدار با عبدالله از کاندیداتوری وی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام حمایت کردند.این نهادها، شوراها و اقوام افغانستان در حالی از کاندیداتوری عبدالله اعلام حمایت کردند که «زلمی رسول» و «گل آغاشیرزی» 2 کاندیدای دیگر دور نخست انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز از رهبر تیم «اصلاحات و همگرایی» اعلام حمایت کردند.

با این حال، «محمود کرزی» و «جمیل کرزی» برادر و پسر عموی «حامد کرزی» رئیس جمهور افغانستان و «امرالله صالح» رئیس پیشین امنیت ملی این کشور نیز از کاندیداتوری عبدالله در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام حمایت کردند.

بر اساس تقویم انتخابات افغانستان، قرار است دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور بین عبدالله عبدالله و «اشرف‎غنی احمدزی» در 24 خرداد ماه سال جاری برگزار شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار