امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88209
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، حسین وکیلی معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، حسین وکیلی معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طبق بند ل ماده 139 قانون مالیات های مستقیم فعالیت های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مالیات معاف هستند.

وی تصریح کرد: طبق قانون ناشران بابت فعالیت‌های صرفا انتشاراتی 100 در صد از مالیات معاف هستند و ما کوچکترین مشکلی در این بخش نداریم؛ اما اگر ناشری درکنار فعالیت های انتشاراتی به فروش اقلام دیگری مشغول باشند، طبق قانون بابت فروش ناشی از اقلام دیگر مانند لوازم التحریر، وسایل سرگرمی کودک مشمول مالیات می‌شود.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص مسائل مطرح شده کتابفروش ها، افزود: طبق آئین نامه ای که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت امور اقتصادی و دارایی مشترکا تدوین کردند، فعالیت های کتابفروشی زیرمجموعه هیچکدام از مصادیق مشخص شده در قانون و آیین نامه نبوده و کتابفروشان معاف از مالیات نیستند.

وی اظهارداشت: کتابفروشان دارای اتحادیه هستند و مشابه اصناف دیگر فعالیت اقتصادی آنها مشمول مالیات است و طبق قانون ما نمی توانیم در این زمینه تفاوتی با دیگر اصناف برای آنها قائل شویم.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها