امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8822
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد کولیوند رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با اشاره به اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد کولیوند رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با اشاره به اینکه تایید و رد صلاحیت هیئت‌های اجرایی، ملاک تایید صلاحیت نهایی نیست، تاکید کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده که شکایت خود را تا 24 اردیبهشت ماه تحویل هیئت‌های شهرستان و استان داده‌اند، هیئت‌های عالی نظارت در استان‌ها تا چهارم خرداد ماه پاسخ نهایی  آنها را خواهند داد.

وی گفت: تمامی هیئت‌های عالی در استان‌ها از روز پنجشنبه 25 اردیبهشت ماه در حال بررسی اعتراضات و رسیدگی به پرونده تایید‌شدگان هستند؛ تا کارها زودتر به انجام برسد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، هیئت نظارت در استان‌ها تا چهارم خرداد ماه مهلت رسیدگی به اعتراضات را دارند، بیان کرد: هیئت نظارت در استان‌ها صرفا به اعتراضات مربوط به رد صلاحیت‌ها نمی‌پردازد، بلکه شکایت‌ها را نیز بررسی خواهد کرد.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با تاکید بر این که ممکن است هیئت نظارت شهرستان یا استان فردی را از میان تایید‌شدگان رد صلاحیت کند، گفت: آنها باید فرصت پرداختن به چنین پرونده‌هایی را داشته ابشند.

وی بیان کرد: ممکن است صلاحیت کسی که در هیئت اجرایی تایید شده، بنا به دلیلی در هیئت نظارت بخش و شهرستان رد شود؛ لذا این افراد می‌توانند شکایت کنند تا مجددا پرونده انها در هیئت عالی استان بررسی شود.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر اینکه تا پایان روز 28 اردیبهشت ماه بیش از 90 درصد ثبت‌نام شدگان تعیین تکلیف شده‌اند، از بررسی مابقی پرونده‌ها در روزهای آتی خبر داد و افزود: بر اساس قانون، تنها در صورت اعتراض رد صلاحیت‌شدگان، به شکایت آنها در هیئت اجرایی رسیدگی می‌شود.

کولیوند گفت: هیئت‌های اجرایی در فرمانداری و بخشداری‌ها بررسی‌های خود را انجام می‌دهند؛ اگر داوطلبان تایید نشده از بخشداری‌ها بودند، پرونده آنها در صورت شکایت به شهرستان فرستاده می‌شود و اگر از شهرستان بودند در صورت شکایت به استان ارسال می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار