امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88222
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه رایزنی‌های هیأت جمهوری اسلامی ایران با برخی از هیأت‌های 1+5 در ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه رایزنی‌های هیأت جمهوری اسلامی ایران با برخی از هیأت‌های 1+5 در آستانه مذاکرات ایران و این گروه در وین، هیأت‌های ایران و روسیه با حضور سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه کشورمان و اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران، امشب با هیأت روس به سرپرستی سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده این کشور در 1+5 در شهر رم به رایزنی پرداختند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان پس از انجام این گفت‌وگوها در گفت‌ؤگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام خبر برگزاری گفت‌وگوهای دوجانبه هیات‌های ایرانی و روس در رم، افزود: این گفت‌وگوها امشب در رم برگزار شد.

وی افزود: در این گفت‌وگوها موضوعات مطروحه در مذاکرات هسته‌ای مورد مشورت و رایزنی قرار گرفت.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای با ذکر این نکته که گفت‌وگو و تبادل نظر بین ایران و روسیه در موضوع هسته‌ای همواره به صورت مستمر وجود داشته، عنوان کرد: اکنون در آستانه دور بعدی مذاکرات در وین این گفت‌وگوها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

عراقچی خاطرنشان کرد که این مشورت‌ها در وین نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

پیش از این گفته شده بود که مذاکرات هیأت‌های ایران و روسیه روز پنجشنبه در رم برگزار می‌شود که به دلیل حضور هیأت روس در مراسم روز ملی این کشور، این گفت‌وگوها امشب برگزار شد.

هیأت‌های ایران و فرانسه نیز ظهر دیروز (چهارشنبه) بر سر میز ناهار در اقامتگاه سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی در ژنو به مدت 3 ساعت و 15 دقیقه گفت‌وگو کردند.

قرار است هیأت آلمانی به ریاست هانس دیتر لوکاس روز یکشنبه در تهران با تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به ریاست سید عباس عراقچی به گفت‌‌وگو بنشیند.

این گفت‌وگوها در آستانه پنجمین دور مذاکرات ایران و 1+5 که قرار است هفته آینده از 26 تا 30 خرداد ماه در وین برگزار شود، صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها