امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88255
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
حمید رسایی نماینده مردم تهران و مسئول پرونده فوتبال در کمیسیون اصل 90 در  گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حمید رسایی نماینده مردم تهران و مسئول پرونده فوتبال در کمیسیون اصل 90 در  گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  درباره خبر تبلیغ پرچم جمهوری اسلامی ایران بر روی شیشه های مشروب در بازی های جام جهانی گفت: متأسفانه این اخبار صحت دارد و ظاهرا این برای اولین بار است که در بازی های جام جهانی فیفا مجوز چنین کاری را داده است.

رسایی گفت: تاکنون سابقه نداشته که فیفا در قالب اسپانسرها چنین اقدامی را انجام دهد و البته اگر به تذکراتی که پیش از این داده شد، توسط فدراسیون توجه می شد، بر اساس قوانین و مقررات می توانستیم جلوی این کار را بگیریم تا هتک حرمتی نسبت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی و نام الله صورت نگیرد.

وی در خصوص اقدامات مسئولان مربوطه دراین باره گفت: تا جایی که می دانم هنوز از سوی مسئولان مربوطه حاضر در منطقه چه سفارت و چه فدارسیون اقدامی صورت نگرفته اما چند روز قبل هم که در کمیسیون اصل 90 در خصوص موضوعاتی از این دست و بلکه مهم تر جلسه ای را با مسئولان نهادهای مختلف داشتیم، نسبت به این موضوعات تذکر دادیم. در خصوص این موضوع نیز مسئولان محترم وزارت ورزش در ایران از امروز به شکل جدی در حال پیگیری موضوع هستند تا فدارسیون فوتبال به صورت رسمی با این موضوع برخورد کند.

رئیس کمیته سلامت اداری اصل 90 گفت: علاوه بر این متاسفانه در یک برنامه دیگر با حضور تیم ایران پرچم جمهوری اسلامی به شکل شلوارهای ساپورت چسبان در تن زنان نیمه برهنه قرار داده شده. این برنامه نیز از سوی فیفا بوده و اگر فدارسیون فوتبال و مسئولان ذیربط از قبل وظایف خود را درست انجام می دادند، می توانست جلوی این نوع هتک حرمت ها را بگیرد.

وی درباره مصاحبه نعمتی ، سخنگوی هیأت رئیسه مبنی بر این که سفر برزیل نماینده اصل 90 به هیأت رئیسه ربطی نداشته گفت: سفر بنده همانطور که چندین بار توسط رئیس کمیسیون اصل 90 تاکید شد با درخواست کمیسیون اصل 90 و تصویب کمیته سفرهای خارجی نمایندگان و علی رغم در خواست و میل بنده اجرایی شد اما این که گفته شود به هیأت رئیسه ربطی نداشته بیشتر برای فرار از پاسخگویی است.

رسایی گفت: ترکیب اعضای کمیته سفرهای خارجی نمایندگان شامل چند تن از اعضای هیأت رئیسه به اضافه مشاور بین الملل آقای لاریجانی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و مسئول دفتر رئیس مجلس است. آیا هیأت رئیسه می تواند بگوید این ترکیب به من مربوط نیست.

نماینده تهران گفت : آقای لاریجانی در مواقعی که مورد انتقاد برخی از تصمیماتش قرار می گیرد، به جای اینکه افکار عمومی را توجیه کند یا صورت مسأله را پاک می کند یا آن را پنهان می کند در حالی که سفرهای خارجی نمایندگان اگر توجیه اداری و منطقی دارد، باید با صدای بلند اعلام شود و اگر ندارد، نباید تصویب شود.

رسایی گفت: اگر در طول مجلس نهم 1000 سفر خارجی صورت بگیرد، قطعا حضور نماینده مجلس برای نظارت بر عملکرد دستگاه های ذیربط در این بازی ها جزو 20 مورد اول است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها