امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88264
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در دیدار با جمعی از اعضاء هئیت ملی موسسان کشور تونس با اشاره به اقدامات انجام ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در دیدار با جمعی از اعضاء هئیت ملی موسسان کشور تونس با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی در 33 سال گذشته اظهار داشت: بهزیستی به عنوان تنها دستگاه تخصصی در حوزه رفاهی است که خدمات خاصی را به گروه‌های مختلف از جمله معلولان و آسیب‌دیدگان اجتماعی ارائه می‌کند.

وی تصریح کرد در حال حاضر حدود 4 میلیون و 800 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و از خدمات این سازمان استفاده می‌کنند.

هاشمی خاطر نشان کرد: خدمات سازمان بهزیستی در سه بخش ارائه می‌شود که از آن جمله می‌توان به خدمات تخصصی توانمند‌سازی معلولان‌، افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی و زنان سرپرست خانوار و همچنین خدمات پیشگیرانه اشاره کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: بهزیستی بالغ بر 140 عنوان فعالیت دارد که عمدتاً فعالیت‌های این سازمان بر توانمندسازی متمرکز شده است.

وی بیان داشت: سازمان بهزیستی بسته حمایتی ویژه‌ای را برای جامعه هدف در نظر گرفته شده است که در این بسته خدماتی چون مسکن، اشتغال و بیمه‌های اجتماعی و درمانی پیش‌بینی شده است.

هاشمی افزود: یکی از خدمات ویژه سازمان بهزیستی به زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست است به طوری که در حال حاضر 23 هزار مرکز تخصصی در ایران با مشارکت گروه‌های همیار و مردم تأسیس شده است که عمده خدمات در این مراکز از طریق مردم به دست نیازمندان می‌رسد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در حوزه زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و بی‌سرپرست سازمان بهزیستی با بیش از 20 عنوان فعالیت آمادگی ارائه خدمات به این افراد را دارد ضمن اینکه یکی دیگر از تسهیلات سازمان بهزیستی کشور برای خانواده‌های چند فرزند است که در این راستا به آنها خدمات مختلفی داده می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 900 گروه همیار که عمدتاً از زنان سرپرست خانوار توانمند شده ایجاد شده است در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

هاشمی ادامه داد: بالغ بر 32 هزار دانشجو تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و تمام هزینه‌های این دانشجویان از طریق سازمان بهزیستی تامین‌ می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: یکی دیگر از خدمات این سازمان تأمین مسکن برای جامعه هدف است که در این زمینه در سال گذشته 35 هزار مسکن ساخته شد که قسمت عمده‌ای از این واحدهای مسکونی در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار گرفت که این می‌تواند الگویی برای سایر کشورها باشد چرا که در سبد زندگی زنان سرپرست خانوار بخش مسکن از جمله موضوعات مهم محسوب می‌شود.

وی افزود: بحث بعدی که در سازمان بهزیستی پیگیری می‌شود موضوع اشتغال زنان سرپرست خانوار است به طوری که در این زمینه نیز اقدامات خوبی برای راه‌اندازی اشتغال‌های کوچک و زودبازده انجام شده است.

هاشمی گفت: سازمان بهزیستی آمادگی دارد تجربیات خود را در حوزه اشتغال زنان سرپرست خانوار در اختیار سایر کشورها و به ویژه کشورهای مسلمان قرار دهد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه این جلسه به موضوع حمایت‌های بیمه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: تمام افراد تحت پوشش از بیمه خدمات درمانی استفاده می‌کنند ضمن اینکه زنان سرپرست خانوار در سنین جوانی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به خدمات مختلف بهزیستی به جامعه هدف گفت: ما هم اکنون تجربیات خود را در اختیار برخی کشورها از جمله عراق و لبنان قرار داده‌ایم و این آمادگی وجود دارد که تجربیات خود را در اختیار کشور تونس قرار بدهیم.

به گزارش فارس در ادامه این جلسه هادی البراهیم عضو هیئت ملی موسسان کشور تونس با اشاره به مطالب ارائه شده از سوی رئیس سازمان بهزیستی کشور و حمایت این سازمان از زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: خدماتی که بهزیستی ایران به زنان سرپرست خانوار ارائه می‌کند قابل ستایش است چرا که در بسیاری از کشورها این خدمات داده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: در حالی سازمان بهزیستی ایران خدمات مختلفی را در شرایط سخت به زنان سرپرست خانوار کشورش ارائه می‌کند که این خدمات متنوع و قابل قبول است.

عضو هیئت ملی موسسان کشور تونس گفت: راه‌اندازی 23 هزار مرکز برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و معلولان در ایران نشان از این دارد که ایرانیان به این موضوع اهمیت می‌دهند و ارتباط تنگاتنگی را با این سازمان دولتی دارند به طوری که در کمتر کشوری این ارتباط دیده می‌شود.

هادی‌ البراهیم ادامه داد: در کشور تونس ما دارای یک وزارت امور اجتماعی هستیم که بخشی از فعالیت‌هایی که سازمان بهزیستی مطرح کرد را انجام می‌دهیم اما باید به این نکته اشاره کرد وزارت ما به صورت مدنی و خودجوش و خصوصی خدماتی را در قالب فعالیت‌های اجتماعی ارائه می‌کند.

وی از رئیس سازمان بهزیستی ایران خواست تا تجربیات این سازمان را در اختیار کشور تونس برای ارائه خدمات بیشتر به مردم کشورش قرار دهد.

عضو هیئت ملی موسسان  کشور تونس بیان داشت: امیدواریم سازمان بهزیستی تجربیات خود را در زمینه خودکفایی و اشتغال زنان سرپرست خانوار در اختیار کشور تونس قرار بدهد و ما نیر بتوانیم از تجربیات و ظرفیت این سازمان استفاده کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها