امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88267
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امر الله امانی با بیان اینکه در فرهنگ باید راه را تغییر دهیم و از حالت مهندسی آن خارج شویم، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امر الله امانی با بیان اینکه در فرهنگ باید راه را تغییر دهیم و از حالت مهندسی آن خارج شویم، اظهار داشت: فرهنگ چیزی نیست که مهندسی باشد بلکه در ذات جامعه است که تولید و شکل گیری آن به جامعه بر می‌گردد.

وی افزود: عوامل مختلفی بر شکل گیری فرهنگ اثر گذار است که مهمترین آنها وسایل ارتباط جمعی است، امروزه ماهواره ها و گستردگی شبکه های آن تا حدود زیادی تاثیرات سویی در فرهنگ‌ها گذاشته است.

این کارشناس مسائل جامعه مهمترین اهداف شبکه‌های ماهواره‌ای را تهاجم فرهنگی دانست و گفت: برنامه سازان شبکه های ماهواره‌ای با هزینه های میلیاردی که بازگشت بسیار پایینی دارد در صدد آسیب رساندن به فرهنگ و سنت‌های دیرینه ملت‌های اسلامی هستند.

امانی با بیان اینکه نباید در مقابل برنامه‌های مخرب ماهواره ای منفعلانه عمل کنیم، بیان کرد: تنها جمع آوری دیش‌های ماهواره تأثیری نخواهد داشت بلکه باید رسانه ملی خود را تقویت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به جای محدود کردن باید در حوزه فرهنگ کار کرد و در آینده فرهنگ برتر جهانی شویم چرا که فرهنگ ایرانی از غنی ترین فرهنگ‌ها است و باید جهانی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها