امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88269
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نیشابور «آبشار بار» یکی از بزرگترین آبشارهای عرضی نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نیشابور «آبشار بار» یکی از بزرگترین آبشارهای عرضی نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور محسوب می‌شود که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران داخل یا خارج از استان برای تفریح و دیدن این آبشار زیبا در این مکان حضور پیدا می‌کنند. اما مسیر این آبشار از شهر بار تا رسیدن به آبشار از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و به دلیل خاکی بودن مسیر و ناهمواری بسیار زیاد آن عبور وسایل نقلیه به سختی انجام می‌شود و اغلب کسانی که برای دیدن شکوه آبشار و تفریح به این مکان می‌آیند، وسایل نقلیه خود را در همان ابتدای مسیر پارک کرده و پیاده به سمت آبشار پیش می‌روند لذا مردم و گردشگران خواستار بهبود وضعیت مسیر آبشار شهر بار هستند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار داشت: یکی از گام‌های مهم شورای شهر و شهرداری در راستای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و تهیه طرح جامع گردشگری  زیارتی آبکوزه آبشار شهر بار است که برآنیم با اجرای این طرح، محیط زیست کمترین خسارت را متحمل شود.

سیدحسن رضوی ادامه داد: در همین راستا از ابتدای خردادماه سال جاری مراحل زیرسازی برای بهبود وضعیت مسیر شهر بار تا آبشار آغاز شده است که در این طرح احداث پارکینگ، سنگ فرش مسیری از راه تا آبشار به مسافت دو کیلومتر نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرستان نیشابور یکی از مهم‌ترین مشکلات مسیر شهر بار تا آبشار را مربوط به کسانی دانست که عنوان می‌کنند در این مسیر مالک زمین هستند البته طی بررسی‌های انجام شده ملک این مدعیان در طرح اراضی ملی تعریف شده و تا کنون 20 پرونده تخریب اراضی ملی نیز در این زمینه وجود دارد که در حال پیگیری برای رفع این مهم هستیم.

رضوی یادآور شد: در پیک گردشگری سال گذشته، علاقمندان و گردشگران برای دیدن جاذبه‌های دیدنی آبشار شهر بار، توسط 2 هزار و 500 وسیله نقلیه خود را به آبشار رسانده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات شهر بار، جاده اصلی نیشابور به بار و مسیر بار تا آبشار است، عنوان داشت: مسیر نیشابور به شهر بار 50 کیلومتر مسافت دارد که در حال حاضر حدود دو کیلومتر از این مسیر مرمت شده و امیدواریم با نگاه جامع به گردشگری شهرستان نیشابور، این جاده که هدیه مقام معظم رهبری به مردم شهر بار در سال 65 است، ترمیم و بازسازی شود.
انتهای پیام/70020/ع30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها