امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88271
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمدعلی سیروس در نشست خبری امروز کانون سردفتران در خصوص بحث پیش ‌فروش ساختمان ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمدعلی سیروس در نشست خبری امروز کانون سردفتران در خصوص بحث پیش ‌فروش ساختمان گفت: مالکیت تدریجی برای اولین بار در قانون پیش فروش ساختمان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این قانون پیش‌بینی شده که وقتی در مرحله‌ای که ساختمان وجود ندارد کسی نمی‌تواند پیش‌فروش انجام دهد و این اقدام جرم است بنابراین اگر قانون به تصویب برسد مشکلاتی که در خرید وجود دارد حل خواهد شد.

سیروس با اشاره به اینکه این قانون برای مستأجران حقی را در نظر گرفته است، گفت: اگر دفترخانه‌ای بخواهد انتقال سند انجام دهد باید از سازمان ثبت استعلام کند و اسم مالک را بگیرد به همین جهت هیچ دفترخانه‌ای بدون استعلام حق ثبت سند ندارد به همین جهت بحث سند معارض منتفی است.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این قانون درآمد مشاوران املاک کاهش پیدا نمی‌کند، گفت: پس از اجرای این قانون  فقط قولنامه توسط دفتر اسناد رسمی نوشته می‌شود.

عضو هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران قوه قضاییه در خصوص بحث بیمه گفت: تمام امور بیمه‌ای را پیش‌ فروشنده باید انجام دهد و مدت بیمه نیز باید 3 ساله باشد ضمن اینکه پیش فروشنده باید ملک را تا زمان ساخت بیمه کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها