امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88274
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان سمنان در تشریح این دو ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان سمنان در تشریح این دو عملیات اظهار داشت: در مورد نخست، ماموران اجرایی واحد پرور در حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده پرور متوجه حضور یک نفر متخلف شکار و صید شدند.

عباس زارع افزود: ماموران، ضمن بازرسی از وی موفق شدند لاشه یک خرگوش به همراه یک قبضه اسلحه دو لول ساچمه‌زنی و تعدادی فشنگ و ادوات شکار و صید را کشف و ضبط کنند.

وی تصریح کرد: در ادامه ماموران حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر متخلف را برای تکمیل پرونده به مراجع قضایی تحویل دادند.

زارع ادامه داد: در مورد بعدی، ماموران اجرایی این اداره در حین گشت و کنترل در منطقه صیدوا از مناطق حفاظت شده پرور و در منطقه‌ای موسوم به شکارگاه ویان به دو نفر متخلف شکار و صید که با یک دستگاه خودرو در حال تردد و دوربین‌کشی و به دنبال یک دسته گونه قوچ و میش وحشی بودند، برخورد کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر افزود: ماموران بر اساس شرح وظایف خود اقدام به بازرسی خودروی مذکور کردند که در نتیجه بازرسی، یک قبضه اسلحه گلوله‌زنی تک لول روسی قاچاق، تعدادی فشنگ جنگی و تعدادی ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.

زارع بیان کرد: سپس محیط‌بانان، متهمان را پس از دستور قاضی کشیک و برای رسیدگی پرونده به پاسگاه نیروی انتظامی شهمیرزاد ارجاع داده و اسلحه و مهمات کشف شده طی صورتجلسه تنظیمی برای کارشناسی به عوامل پلیس اطلاعات مهدیشهر تحویل شدند.

وی افزود: منطقه ویان در محدوده پاسگاه محیط‌بانی صیدوا، محل شهادت غلام‌رضا جعفری یکی از بهترین محیط‌بانان استان سمنان است که در چند سال قبل توسط متخلفان شکار و صید و با شلیک گلوله به مقام رفیع شهادت نائل شد.
انتهای پیام/2249/ط30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها