امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88276
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسلم آقاصفری صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص پیش‌فروش ساختمان و ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسلم آقاصفری صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص پیش‌فروش ساختمان و مشکلات پیش روی آن گفت: وضع قوانین در مجلس به جهت ایجاد نظم عمومی است و نبودن ضابطه در بحث پیش‌فروش ساختمان آثار زیانباری را به جامعه تحمیل کرد که مصادیق آن بسیار زیاد است.

وی افزود: با توجه به همین موضوع مجلس شورای اسلامی برای برقراری نظم عمومی و جلوگیری از هرج و مرجی که در زمینه پیش‌فروش ساختمان وجود داشت و از آنجایی که کار به دست اشخاص فاقد صلاحیت افتاده بود در سال 1389 قانونی را تحت عنوان «قانون پیش‌فروش ساختمان» در 25 ماده تصویب کرد.

نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران قوه قضاییه اظهار داشت: قانونگذار طی مواد این قانون تلاش کرد تا به ابعاد مختلف این موضوع بپردازد و حتی در موادی از قانون به جزئیات نیز توجه دارد.

آقاصفری تصریح کرد: از آنجایی که مقررات ابداعی بود و سابقه‌ای در سیستم قانون‌گذاری نداشت ضرورت تصویب آئین‌نامه اجرایی احساس شد که آئین‌نامه اجرایی آن توسط وزارت دادگستری و با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به تصویب رسید البته تا امروز در روزنامه رسمی منتشر نشده است.

وی با اشاره به حساسیت موضوع پیش‌فروش ساختمان گفت: امیدواریم که اجرای این قانون بتواند حجم عظیمی از دعاوی قابل طرح در دادگستری را کاهش دهد و مهمتر از آن آرامش و امنیت مورد انتظار جامعه را در بخش مسکن و املاک فراهم کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار