امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88281
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
مهدی فضائلی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص مطلب خبرگزاری ایسنا درباره خاطرات وی از اطلاع رسانی از حادثه انفجار در کربلا اظهار داشت: توقع ...

مهدی فضائلی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص مطلب خبرگزاری ایسنا درباره خاطرات وی از اطلاع رسانی از حادثه انفجار در کربلا اظهار داشت: توقع بنده این بود که همکاران ما در خبرگزاری ایسنا در خصوص صحبت‌هایی که بنده داشتم دقت بیشتری کنند و اگر توضیحی می‌خواهند ارائه کنند بدون عصبانیت باشد.

وی ادامه داد: رویکرد بنده در مورد رتبه‌بندی خبرگزاری‌ها بعضاً منابعی است که برای این امر وجود دارد و کارشناسان اهل فن نیز می‌دانند برای اطلاع از رتبه‌بندی خبرگزاری‌ها باید به چه منابعی مراجعه کنند و چه معیارهایی را مدنظر قرار دهند.

فضائلی افزود: من هم اکنون وارد این مباحث نمی‌شوم چون اصلاً صحبت بنده این نبوده است و تعجب می‌کنم که چرا دوستان خبرگزاری ایسنا وارد چنین مسائلی شده‌اند.

مدیرعامل اسبق خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: نکته‌هایی در صحبت بنده بود که همچنان بر روی آنها تأکید دارم و آنها را تکرار می‌کنم. نکته اول اینکه من عرض کردم غیر از خبرنگاران فارس کسی در آنجا نبود. منظور بنده از «آنجا» کل کربلا و کل حادثه نبود که دوستان ایسنا سوابقی از حضور خود در حادثه عاشورای اسفند 82 مطرح کردند. بنده به طور مشخص در مورد اعلام اسامی شهدا و مجروحان اظهارنظر کردم و خاطره‌ای را بیان کردم.

وی خاطرنشان کرد: عرض بنده این بود که آن منابع خبری که اسامی شهدا و مجروحان را از کربلا مخابره می‌کردند منابع بودند که در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار داشتند همانطور که در خاطرات گفتم بعضی از همکاران ما در نقش‌های پزشکی و امدادگری در آنجا حاضر بودند و در جریان آمارگیری شهدا و مجروحان به طور مستقیم حضور داشتند.

نخستین مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ادامه داد: ما طبق اطلاعاتی که از خبرنگاران خود دریافت می‌کردیم اسامی مجروحان و شهدا را خبری می‌کردیم و رسانه دیگری چنین اطلاعاتی را در اختیار نداشت و اگر هم به این اطلاعات دسترسی پیدا می‌کردند از طریق برخی از خبرنگاران ما در آنجا بود.

فضائلی افزود: به نظر بنده بهترین نشانه‌ای که عرایض بنده را اثبات می‌کند این است که اگر هم اکنون به سوابق خبری همکاران ما در ایسنا مراجعه کنید متوجه می‌شوید که اسامی شهدا و مجروحانی که آنها اعلام کردند بسیار محدودتر از اسامی است که توسط  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر شد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از مذاکراتی که بنده با آقای فاتح، مدیرعامل وقت خبرگزاری ایسنا داشتم ادامه اعلام اسامی شهدا و مجروحان در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس متوقف شد.

فضائلی افزود: در عین حال بنده قصد توهین به خبرنگاران خبرگزاری ایسنا را نداشتم و اگر چنین برداشتی شده است عذرخواهی می‌کنم و باز هم همکاران رسانه‌ای را به رعایت اخلاق توصیه می‌کنم.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها