امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88282
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، حسین ذوالفقاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با وجود ناامنی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، حسین ذوالفقاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با وجود ناامنی در کشور همسایه غربی اظهار داشت: با وجود مرزبانان هوشیار ایران اسلامی امنیت کاملی در مرزهای غربی کشور حاکم است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در مرزهای جنوبی و شرقی از پهپاد برای برقراری امنیت  استفاده شده و در رزمایش اخیر که در کرمانشاه انجام شد تست برخی از امکانات فنی نیز در دستور کار قرار داشت.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: استفاده از بالن در مرزها برای نخستین‌بار در رزمایشی مورد تست نیروهای مرزبانی قرار گرفت که خوشبختانه این تست جواب داد و اکنون استفاده از پهبادها در مرحله امضای قرارداد با شرکت‌های سازنده است.

وی بیان کرد: سلاح، کالاهای برقی خارجی، پارچه، البسه و ... از جمله کالاهای قاچاق کشف شده در مرزهای کشور بوده که از ابتدای سال تاکنون کشفیات در این زمینه از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه کشفیات امسال در این حوزه بین 20 تا 100 درصد افزایش یافته است گفت: در حوزه مواد مخدر شاهد کاهش کشفیات هستیم و این به واسطه استقرار بیشتر نیروهای مرزبانی در مرزهای خشکی کشور است که باز هم تاحدودی مسیر انتقال مواد مخدر را تحت تاثیر قرار داده است.

وی مطرح کرد: در زمینه قاچاق سوخت نیز امسال با کاهش نسبی برخوردار شده‌ایم که می‌توان به رقم 12 درصد کاهش اشاره کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در حوزه سلاح و مشربات الکلی نیز افزایش کشف داشته و در حال حاضر مرزهای کشور از امنیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

این مسئول خاطر نشان کرد: در حال حاضر مشاهده افرادی تحت عنوان گروهک "داعش" در مرزهای غربی کشور گزارش نشده و این مرز در امنیت کامل برخوردار است.

 فرمانده مرزبانی ناجا درباره دانایی‌فر نیز گفت: گروهگ موسوم به جیش العدل ابتدا ادعا کردند که دانایی‌فر را به شهادت رسانده‌اند که با دلایل کافی اثبات می‌کنیم این ادعا حقیقت ندارد.

ذوالفقاری تصریح کرد: تاکنون این گروهک مستندی دال بر شهادت دانایی‌فرد به ایران اسلامی نداده و می‌توان اعلام کرد که دانایی‌فر زنده است.
انتهای پیام/2246/ل40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها