امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88285
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره جایگاه مطبوعات در سبد کالای خانوار کشور، اظهار داشت: مطبوعات کشور در سبد کالای خانوار جایگاه ...

اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره جایگاه مطبوعات در سبد کالای خانوار کشور، اظهار داشت: مطبوعات کشور در سبد کالای خانوار جایگاه خاصی ندارد.

استاد علوم ارتباطات در ادامه بیان اینکه دولت با تخصیص یارانه به یک سری از روزنامه‌های کشور هزینه‌های سنگینی را متحمل می‌شود، افزود: در اینجا سوالی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه آیا تخصیص و پرداخت این یارانه‌ها اثر بخش خواهد بود؟

وی با تاکید بر اینکه روزنامه و روزنامه‌خوانی باید جزیی از سبد کالای خانوار کشور باشد، بیان داشت: درنظر گرفتن جایگاهی برای روزنامه در سبد مصرفی خانوار باید در چارچوب فرهنگسازی ایجاد شود و می‌توان گفت که در این میان نقش دولت بسیار برجسته می‌شود.

قدیمی در ادامه سخنان خود با اشاره به بالا بودن مصرف سرانه کاغذ در کشورهای واقع در اروپای شمالی، اضافه کرد:‌ روزنامه‌خوانی در این دسته از کشورها در روند زندگی جایگاه ویژه‌ای دارد و دولت برای ادامه‌دار بودن آن برنامه سیستماتیک پیش گرفته است.

استاد علوم ارتباطات یادآور شد: پیشبرد این مهم در کشور ما نیز مستلزم نظام تبلیغاتی و مدیریتی است و ضعف سیستماتیک مدیریت در کشور جایگاهی را برای روزنامه و روزنامه‌خوانی در سبد کالای مصرفی کشور ایجاد نکرده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها