امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88286
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مسعود سلطانی‌فر در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بر اساس مفاهیم و تکالیف مندرج در قانون برنامه سوم و چهارم ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مسعود سلطانی‌فر در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بر اساس مفاهیم و تکالیف مندرج در قانون برنامه سوم و چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، دستگاه‌های اجرایی مکلف به برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌هایی در حوزه شهرهای تاریخی هستند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یادآور شد: این سازمان بر اساس تکالیف قانونی و در قالب تفاهم‌نامه مشترک با وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور، ساز و کار منسجم مدیریت را در چارچوب شورای بافت تاریخی به ریاست استانداران در دستور کار قرار داده است.

معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: بخش عمده‌ای از محدوده بافت تاریخی شهرهای کشور بر اساس این تفاهم‌نامه و با همکاری سازمان شهرداری‌ها احصاء و به وزارت کشور و استانداری‌ها ابلاغ شده است.

سلطانی‌فر در این نامه آورده است: تحقق مدیریت پایدار و یکپارچه شهری مستلزم وحدت رویه و اعمال ضوابط و پهنه‌بندی‌های تاریخی و معاصر شهری است که باید از طریق شورای عالی معماری و شهرسازی در اسناد فرادستی شهرها(طرح‌های توسعه و عمران شهری) لحاظ و الزام آور شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها