امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88292
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محمدرضا حافظی در دهمین اجلاس رؤسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان‌های کشور که ظهر امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محمدرضا حافظی در دهمین اجلاس رؤسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان‌های کشور که ظهر امروز در سالن باغستان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از عرصه‌هایی که حضور خیران در آن عرصه اهمیت زیادی دارد، مدرسه‌سازی در نقاط مختلف کشور است زیرا با ساخت مدرسه زمینه لازم برای تحصیل فرزندان این مرز و بوم فراهم می‌شود و فرزندان امروز هستند که آینده این کشور را می‌سازند.

وی افزود: به دلیل اهمیت بالای این امر بسیاری از خیرین به سمت مدرسه‌سازی سوق یافته‌اند به گونه‌ای که در حال حاضر بیش از 500 هزار خیر مدرسه‌ساز در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور اضافه کرد: با توجه به این‌که هر ساله تعداد خیرین مدرسه‌ساز افزایش می‌یابد، انتظار می‌رود تعداد خیرین مدرسه‌ساز در سال جاری به مرز 600 هزار نفر برسد.

این مسئول با اشاره به این‌که با تلاش خیرین مدرسه‌ساز تاکنون 800 طرح نیمه تمام تکمیل شده است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با تلاش مضاعف خیرین مدرسه‌ساز امیدواریم تا دو سال آینده بتوانیم 6 هزار طرح نیمه تمام را تکمیل کنیم.

وی عنوان کرد: برای تکمیل 6 هزار طرح نیمه ‌تمام در حوزه مدرسه‌سازی کشور به بیش از 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حافظی تصریح کرد: در سال جاری مبلغ یک‌هزار میلیارد تومان توسط خیرین مدرسه‌ساز کشور برای ساخت مدرسه و فضاهای آموزشی در نقاط مختلف کشور تعهد شده است که امیدواریم با تحقق این مبلغ شاهد پیشرفت‌ خوبی در تأمین فضاهای آموزشی مورد نیاز برای ادامه تحصیل فرزندان این کشور باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که اعتبارت دولتی اختصاص یافته برای ساخت و تجهیز مدارس کافی نیست، حضور خیرین مدرسه‌ساز برای رفع مشکلات مالی در راستای تأمین فضاهای آموزشی برای آینده‌سازان این کشور بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور بیان کرد: قطع‌یقین با ساخت مدارس و تجهیز فضاهای آموزشی که دانش‌آموزان در آن‌ها مشغول تحصیل هستند، گام‌های خوبی در راستای تعلیم و تربیت در سطح کشور برداشته می‌شود.

این مسئول با اشاره به اهمیت تجهیز مدارس و فضاهای آموزشی یادآور شد: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در سال جاری مشارکت بیشتر در هوشمندسازی مدارس است چرا که دسترسی دانش‌آموزان به تجهیزات و فناوری روز تأثیر زیادی در پیشرفت‌های علمی آنان دارد.

حافظی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور امیدواریم در آینده تمام مدارسی که توسط خیرین ساخته می‌شود، هوشمندسازی شده و به آموزش و پرورش تحویل داده شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر 30 درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته می‌شود، اضافه کرد: جامعه خیرین مدرسه‌ساز در راستای تقویت علمی کشور تمام توان خود را به کار گرفته‌اند و امیدواریم علی‌رغم وجود مشکلات بتوانیم بستر خوبی برای تحصیل آینده‌سازان این کشور فراهم کنیم.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با اشاره به فعالیت خیرین مدرسه‌ساز ایرانی در اقصی نقاط جهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک‌هزار خیر مدرسه‌ساز ایرانی علاوه‌ بر فعالیت در ساخت و تجهیز مدارس در داخل کشور به امر خداپسندانه مدرسه‌سازی در نقاط مختلف جهان مشغول هستند.

حافظی تصریح کرد: خیرین مدرسه‌ساز از مسئولان دولتی انتظار دارند به تعهدات خود عمل کنند تا انگیزه خیرین برای انجام فعالیت‌هایی که در عرصه مدرسه‌سازی مورد نیاز کشور است، افزایش یابد.
انتهای پیام/77010/ط40
برچسب ها:
آخرین اخبار