امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88300
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مسعود نبوی افزود: هم اینک پروپوزال های زیادی در زمینه کاربرد سلول های بنیادین در درمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مسعود نبوی افزود: هم اینک پروپوزال های زیادی در زمینه کاربرد سلول های بنیادین در درمان بیماری های فلج مغزی، MS ، پارکینسون، آلزایمر، بیماری های عضلانی و ALS با همکاری پژوهشکده رویان تهیه شده و نتایج برخی از این پژوهش ها در حال آماده سازی است که یافته های آن در مجامع جهانی ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه درمان با سلول های بنیادی هر چند امید بخش است، اما هنوز بکارگیری این سلول ها برای درمان بیماری ها از جمله بیماری های مغز و اعصاب در مراحل تحقیقاتی قرار دارد، یادآور شد: این روش زمینه شیادی عده‌ای را فراهم آورده تا جایی که برخی با ادعای درمان به کمک سلول های بنیادی، انتظارات غیر واقعی را در بیماران ایجاد می کنند.

نبوی ادامه داد: شرایط تحریم در کشور وضعیتی را ایجاد کرده که هم اینک قادر به تولید بسیاری از داروهای درمانی در زمینه بیماری های مغز و اعصاب در کشور هستیم که برخی کشورهای دیگر یا به دلیل اینکه احساس نیاز نکرده‌اند یا اینکه در شرایط تحریم قرار نداشته اند، تنها وارد کننده این داروها هستند.

وی تصریح کرد: همچنین در زمینه علوم روز نانو نورولوژی، فعالیتهای پایه‌ای در کشور انجام شده و دستاوردهای محققان در رشته مغز و اعصاب سبب شده در تمام کنگره های خارجی، مقالاتی در حوزه مغز و اعصاب از محققان ایرانی ارائه شود.

بیست و یکمین کنگره بین المللی بیماری های مغز و اعصاب و الکتروفیزیولوژی بالینی که با هدف بررسی جدیدترین درمانها در زمینه سکته های مغزی، دمانس یا زوال عقل، پارکینسون، صرع و MS از روز سه شنبه 20 خرداد در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد تا روز جمعه 23 خرداد به کار خود ادامه می دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها