امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88301
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش گروه  آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مرضیه مسگرزاده، معاون مدیر کل آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در سومین ...

به گزارش گروه  آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مرضیه مسگرزاده، معاون مدیر کل آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در سومین گردهمایی شورای معاونان و مدیران کل استان‌ها که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، طرح «تعالی مدرسه» را در ذیل برنامه‌های راهبردی «ارتقای مدیریت آموزشگاهی» وزارت آموزش و پرورش قابل تعریف خواند و تصریح کرد: این برنامه در 10 محور و با ارائه راهکار و چگونگی رسیدن به اهداف طی یک کار پژوهشی حاصل شده است.

وی افزود: «تدوین برنامه عمل»، «توسعه توانمندی‌ها و مشارکت نیروی انسان»،‌ «استقرار نظام یاددهی و یادگیری»، «توسعه مشارکت دانش‌آموزان در اداره مدرسه»،«توسعه مشارکت اولیاء و نهادهای اجتماعی در امور مدرسه»، «سلامتی و ایمنی مدرسه»، «فعالیت‌های مکمل و فوق برنامه پرورشی»، «برگزاری نظام رشد آفرین انگیزشی»،‌ «مدیریت امور اجرایی» و « خلاقیت و نوآوری» ۱۰ عملکرد این برنامه است.

مسگرزاده «خود ارزیابی» و «ارزیابی بیرونی» را از ملاک‌های ارزیابی این طرح معرفی کرد و ادامه داد: هر کدام از ملاک‌ها دارای تعاریف، مصداق و شاخص‌هایی است که بر اساس ساز و کارهای معین امتیاز مکتسبه هر 10 عملکرد مدرسه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در کارنامه آن مدرسه ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه بررسی عملکرد مدرسه در گذشته، حال و آینده و نسبت به خودش صورت می‌گیرد، ‌عنوان کرد: مدارسی که بتوانند در سه سال متوالی بالاترین امتیاز را کسب کنند به دلیل پایداری کیفیت عنوان «متعالی» را به دست خواهند آورد.

معاون مدیرکل آموزش متوسطه وزیر  آموزش و پرورش «انتخاب افراد توانمند»،‌ «دارای بودن حداقل دانش مدیریت» و «انتخاب اعضاء و تیم مشاوره مدیریت مدرسه در امور آموزش و نظارت» را از مقدمات اجرایی این طرح برشمرد و افزود: برای تمام مدیران و تیم‌های ارزیاب آن دوره آموزشی استانی برگزار می‌شود تا بتوانند با توجه به وضع موجود مدرسه «برنامه عمل» تهیه کنند.

مسگرزاده افزود: ارزیابان و ناظرین مدیریت مدرسه پس از خود ارزیابی و رفع نقایص طرح به برنامه « تعالی‌مدرسه» دست پیدا می‌کنند که پس از اجرا ارزیابان بیرونی بر عملکرد آن نظارت ویژه می‌کنند.

وی با اشاره به تقویم اجرایی «تعالی مدرسه» گفت: طبق برنامه زمان‌بندی مدارس در دوره‌های تحصیلی مختلف، «طرح تعالی مدرسه» در بیش از 30 هزار مدرسه اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها