امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88316
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «یوری پرودان» وزیر انرژی اوکراین اعلام کرد که پیشنهاد قیمت گاز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «یوری پرودان» وزیر انرژی اوکراین اعلام کرد که پیشنهاد قیمت گاز روسیه رضایت مقامات کی‌یف را جلب نکرده است.

پیش از این «الکساندر نوواک» وزیر انرژی روسیه اعلام کرده بود که طرف روسی تخفیف 100 دلاری با قیمت مشخص (385 دلار در ازای هر 1000 مترمکعب گاز) را به مقامات اوکراین پیشنهاد کرده که بعد از پرداخت بدهیهای گازی قبلی از اول ماه آوریل در نظر گرفته خواهد شد.

پرودان امروز در پایان دور پنجم مذاکرات 3 جانبه روسیه-اوکراین-اتحادیه اروپا در خصوص مشکل گازی در بروکسل گفت: «مواضع ما در خصوص قیمت گاز تغییری نکرده است. متاسفانه طرف روسی چنین پیشنهادی را برای تثبیت قیمتی در نظر گرفته بود که من آن را قیمت سیاسی می‌نامم که به عقیده من بر اساس مکانیزم سابق تعیین شده بود.»

وزیر انرژی اوکراین افزود: «ما در اینجا بوضوح ابعاد سیاسی قضیه و دیگر شرایط حاکم، نظیر مسائل مربوط به ناوگان دریای سیاه روسیه را مشاهده می‌کنیم. ما قبلا مکانیزم سابق را دیده و نتایج آن را مشاهده کرده‌ایم و چنین شرایطی دیگر برای ما قابل قبول نیست.»

وزیر انرژی روسیه نیز به نوبه خویش اعلام کرد که اکنون دیگر زمان آن رسیده که رایزنی‌ها پیرامون مشکلات ارسال گاز روسیه به اوکراین به پایان برسد.

نوواک گفت: «ما معتقدیم که باید به رایزنی‌ها پایان داده شود و پیشنهاداتی که در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت، گزینه‌ای کاملا قابل توافق است که امکان حل و فصل مشکلات مربوط به انتقال گاز در آینده و پرداخت بدهی‌های معوقه را فراهم می‌سازد.»

لازم به ذکر است که قیمت کنونی گاز طبیعی روسیه برای اوکراین بعد از لغو همه تخفیف‌ها، 485 دلار در ازای هر 1000 مترمکعب است. مقامات کی‌یف خواهان بازگشت به قیمت 268.5 دلار هستند که در اواخر سال گذشته به همراه توافقات اقتصادی دیگر بین روسیه و اوکراین به توافق رسیده بود. اکنون دیگر طرف روسی قیمت 268.5 دلار برای گاز را به هیچ وجه قبول ندارد

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها