امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88336
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
«عبد المجید صالح»،‌ نماینده پارلمان لبنان از جناح «توسعه و آزادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تاکید ...

«عبد المجید صالح»،‌ نماینده پارلمان لبنان از جناح «توسعه و آزادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تاکید کرد که معیارهای غرب در قبال ارزش‌هایی همچون دموکراسی مردود است، چون اگر غیر از این بود، هیچ‌گاه انتخابات سوریه را رد نمی‌کرد و انتخابات کشورهای دیگر که وضعیتی مشابه سوریه دارند، را می‌پذیرفت.

معیارهای غرب در قبال ارزش‌هایی همچون دموکراسی مردود است
صالح تصریح کرد که از این پس نمی‌توان بر مواضع آمریکا در قبال بحران سوریه جهت پشت سر گذاشتن آن تکیه کرد، چون قدرت و توانمندی ارتش سوریه در غلبه بر تروریسم و موج مصالحه‌ها و آشتی‌های ملی که اغلب مناطق کشور را فراگرفته، در کنار بیداری و آگاهی مردم سوریه بهترین و مهمترین راهکار برای مقابله با آمریکاست.

این نماینده پارلمان لبنان خاطر نشان کرد: در حالی‌که آمریکا بر مزدوران خود در سوریه برای براندازی نظام این کشور شرط بندی کرده بود، اما در طول 3 سال گذشته تمام توطئه‌های این کشور با شکست مواجه و اعتقادات مردم سوریه و باورها و ارزش‌های اسلامی آنها بر تمام این ترفندها پیروز شدند.

انتخابات سوریه ثابت کرد که بحرانی میان ملت و نظام نیست
وی تصریح کرد: انتخابات سوریه ثابت کرد که بحرانی میان ملت و نظام نیست، بلکه بحرانی میان ملت با تروریست‌هایی است که آمریکا و برخی از کشورهای عربی آنها را راهی سوریه کردند و با اینکه آمریکا آنها را در فهرست گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی قرار دارد، اما طی 3 سال گذشته همواره از آنها حمایت مالی و تسلیحاتی به عمل آورد.

اما در خصوص بحران لبنان و عدم دستیابی به توافق درباره نامزد مشترک برای انتخابات ریاست جمهوری صالح گفت: با توجه به وجود شکاف‌های عمودی و افقی میان گروه‌های سیاسی لبنانی دستیابی به توافق درباره نامزد مشترک و برگزاری انتخابات به این زودی‌ها محقق نخواهد شد.

لبنان به وحدت ملی نیاز دارد
وی در این خصوص تاکید کرد که انتخابات لبنان باید صد در صد داخلی باشد، اگرچه در این راه موانع و چالش‌های بسیاری به چشم می‌خورد و نامزدهای قدرتمندی در انتخابات حضور خواهند داشت.

صالح تاکید کرد که لبنان هم اکنون بیش از هر زمان دیگری به وحدت ملی نیاز دارد، به ویژه آنکه همه مشکلات موجود برسر راه عدم دستیابی به توافق در خصوص نامزد مشترک را احساس می‌کنند، اگرچه در این میان طرف‌هایی مشاهده می‌شوند که خواهان ادامه یافتن این شکاف هستند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها