امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88373
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در پی حل مشکلات به وجود آمده برای نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در پی حل مشکلات به وجود آمده برای نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» و صدور دستور قضایی برای رفع توقف این اجرا، خانه تئاتر طبق وظیفه اساسنامه‌ای و ذاتی خود در حمایت و پشتیبانی از هنرمندان خانواده تئاتر به عرض مقامات محترم دخیل در این ماجرا می‌رساند که همواره آنچه به اجرای یک اثر در هر جای کشور عزیزمان ایران اعتبار حقوقی و قانونی می‌بخشد مجوز رسمی اداره شورای نظارت و ارزشیابی بوده است و هنرمندان این عرصه همواره با دریافت و تکیه بر این مجوز که از مجرای قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می شود آثار خود را به مخاطبین عرضه می‌کرده‌اند.
 
بدیهی است که شورای نظارت و ارزشیابی در برخی مقاطع به آثار پیشنهادی هنرمندان مجوز نداده یا اثری را مشروط به اصلاحات یا تغییرات کرده که در هر صورت اختیار و حق قانونی آنها بوده است.

هنرمندان نیز همیشه بر طبق این حق و وظیفه قانونی بوده که بر این مجوز اعتماد کرده و آن را دارای امتیاز قانونی می‌دانند. بنابراین انتظار دارند اگر نمایشی با مشکلی از نظر قوه محترم قضائیه و دادسرای فرهنگ و رسانه مواجه شد این مسئولین و مجوز دهندگان شورای نظارت هستند که باید پاسخ بدهند نه هنرمندان.

بدیهی است تحقق این امر به شورای نظارت و ارزشیابی به عنوان یک نهاد قانونی اعتبار خواهد بخشید و امنیت شغلی و روحی هنرمندان را تامین خواهد کرد.

انتظار خانه تئاتر از نهادهای قانونی این است که هنرمندان شریف تئاتر را مجرم نشناسند و با رعایت شان هنری و ملی ایشان، وظایف و مسئولیت‌های شورای نظارت و ارزشیابی را در قبال هنرمندان به رسمیت بشناسند.
 
خانه تئاتر ضمن احترام به وظایف دادسرای فرهنگ و رسانه، از مسئولین محترم هر دو قوه قضائیه و مجریه و زیرمجموعه‌هایشان که در حل مشکلات پیش آمده برای نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» اقدام موثر نموده و آرامش را به فضای فرهنگ و هنر بازگرداندند تشکر و قدردانی می‌کند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها