امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88374
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر بیانی که عضو گروه موسیقی این فرهنگستان است، طی حکمی از سوی «محمدعلی معلم‌دامغانی»، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر بیانی که عضو گروه موسیقی این فرهنگستان است، طی حکمی از سوی «محمدعلی معلم‌دامغانی»، رییس فرهنگستان هنر، به سمت معاون هنری و سرپرست مجموعه فرهنگی- هنری آسمان منصوب شد.

 علی اصغر بیانی 18 اسفند 1330 در تهران و در خانواده‌ای فراهانی الاصل متولد شد. وی تحصیلات خود را در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته هنرهای تجسمی به پایان رساند و همزمان به فراگیری موسیقی مشغول شد و از محضر استادان موسیقی بهره جست. بیانی ردیف میرزا عبدالله را نزد استاد محمد رضا لطفی مشق کرد و یکی از ردیف دانانی است که موسیقی را به روش شفاهی و با توجه به اصول و مبانی سنّتی آن آموزش می دهد.

بیانی چندین سال به تحقیق در موسیقی مقامی ایران پرداخت و مسولیت گروه تحقیق موسیقی خراسان را در مرکز پژوهش‌های فرهنگی بعهده داشت. از فعالیتهای هنری دیگر او به اختصار می‌توان به عضویت در شورای عالی موسیقی، عضویت در هیئت موسیقی مقامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئول هنری جشنواره بزرگ موسیقی در آوینیون فرانسه، داوری در جشنواره‌های مختلف موسیقی، سخنرانی و اجراهای متعدد در داخل و خارج از کشور اشاره کرد.

وی هم اکنون در دانشگاه تهران و برخی دیگر از دانشگاههای کشور به تدریس اشتغال دارد.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها