امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88385
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
 به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نشست رونمایی آلبوم «پایان پریشانی» با حضور وهب رامزی تهیه کننده، عباس ابوحمزه آهنگ‌ساز، محمود عبدالحسینی خواننده و ...

 به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نشست رونمایی آلبوم «پایان پریشانی» با حضور وهب رامزی تهیه کننده، عباس ابوحمزه آهنگ‌ساز، محمود عبدالحسینی خواننده و دکتر محمد مهدی سیار در خبرگزاری مهر برگزار شد.

وهب رامزی در ابتدای این نشست گفت: تقریباً 3 سال پیش بود که ایده شکل‌گیری این آلبوم براساس اشعاری از قیصر امین‌پور شکل گرفت. من همیشه تأسف می‌خوردم از این موضوع که اشعار قیصر زیاد شنیده نشده است و شاید یکی از دلایل آن نبود موسیقی بر روی اشعار قیصر بوده است.

وی افزود: اگر بخواهیم بیشتر اشعار قیصر شنیده شود باید از ابزار موسیقی استفاده کنیم، ما این کار را به نیت کسی انجام دادیم که بزرگترین سرمایه برای ما است.

رامزی درباره دلیل تأخیر انتشار این آلبوم گفت: با توجه به اینکه از سازهای دیجیتال استفاده نکردیم و گردآوری اعضاء برای ضبط کمی زحمت داشت و همین امر موجب تاخیر در انتشار آلبوم شد.

در ادامه این نشست دکتر محمد مهدی سیار که کار انتخاب اشعار در این آلبوم را بر عهده دارد، گفت: امیدوارم ثوابی از این کار که به عطر حضرت آغشته است برسد به روح قیصر؛ اشعار قیصر از دل بر آمد و بر دل می‌نشیند و مصداقی از کلام الهی است که بر زبان شاعران جاری می‌شود و به همین دلیل هم ماندگار شدند، رایحه الهی را می‌شود در شعرهای قیصر احساس کرد.

وی افزود: شعر انقلاب بازگشتی میان زندگی، آئین مردم و موسیقی است که البته بخشی از میراث نیما را نیز بر دوش می‌کشد؛ شعر انقلاب زمینه بازگشت غزل‌هایی که به موسیقی نزدیک هستند را فراهم کرد، شعر انقلاب می‌تواند هم‌اغوش دوباره شعر و موسیقی باشد.

سیار در خصوص مخاطبان این آلبوم گفت: در این سالها پر اقبالترین آثار، آثاری بوده مضامین معنوی داشته است، نمونه بارز آن آلبوم نیلوفرانه بود که براساس اشعار قیصر امین‌پور ساخته شده بود و مردم برداشتی که از آن کردند همین مفهوم انتظار بود، این آلبوم می‌تواند آغاز دوباره این پیوند لقب بگیرد.

سیار ادامه داد: پروژه قیصر امین پور و آرمانش ایجاد گفت‌وگو میان عالم مدرن و معنویت سنتی است، روزی به همراه شاعران به دیدن قیصر رفتیم و او گفت فضای امروز  متأسفانه دوران تاریکی و بی‌ایمانی است و در همین فضا ما باید از ایمان و معنویت حرف بزنیم.

عباس ابوحمزه آهنگ‌ساز آلبوم پاران پریشانی دیگر سخنران این مراسم بود.او در سخنانی گفت: وحید جلیلوند به من پیشتنهاد داد که این کار را برای امام زمان انجام دهیم، خیلی خدا را شاکرم که اولیت کار رسمی من با قیصر آغاز شد.

وی افزود: وقتی فضای کار معنوی باشد کار بسیار سخت و دشوار می‌شود، خیلی سعی کردم برای آهنگسازی این کار یک فضایی انتخاب شود که مخاطبان مختلف با سلایق گوناگون از کار لذت ببرند، بر همین اساس تمام قطعات در عین اینکه یک انسجام دارند ولی هر قطعه هویت مستقل خودش را هم دارد.

وی یادآور شد: در این کار سعی کردم تعادلی بین موسیقی و شعر ایجاد کنم و کوشیدم که هرکدام جای خوشان باشند.

عبدالحسینی خواننده این آلبوم نیز در سخنانی گفت: این کار یک ویژگی دارد و آن هم این است که همه کسانی که در این اثر شرکت کرده‌اند صاحب اثر را می‌شناختند، همه بچه‌ها علاقه دلی داشتند به این کار و همدلی و همفکری همواره در جریان بود.

تهیه کننده این آلبوم در پایان نشست گفت: امیدوارم سه گانه قیصر و سید حسن حسینی و سلمان هراتی را تولید کنیم، خوشبختانه قدم اول را برداشتیم و در آینده سعی خواهیم کرد اشعار عاشورایی سید حسن حوسینی و اشعار نوجوانانه سلمان هراتی را در قالب موسیقی عرضه کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها