امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88388
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، این تنها سریال‌سازان و مسئولان تلویزیون در ایران نیستند که نگران توجه مردم به سریال‌ها و برنامه‌های ماه رمضان سال جاری ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، این تنها سریال‌سازان و مسئولان تلویزیون در ایران نیستند که نگران توجه مردم به سریال‌ها و برنامه‌های ماه رمضان سال جاری در سایه بازی‌های جام جهانی هستند؛ عرب‌ها نیز همین نگرانی را دارند.

العربیه در گزارشی در این باره با اشاره به مسابقه گسترده ده‌ها سریال برای ماه رمضان در شبکه‌های تلویزیونی عربی، این سوال را مطرح کرده است که «آیا در فصل سریال‌های سال جاری(رمضان) و همزمانی آن با جام‌جهانی مردم سریال‌ها را ترجیح می‌دهند یا فوتبال را؟»

طارق الشناوی منتقد سینما و تلویزیون مصر می‌گوید تاثیر جام‌جهانی بر تماشای سریال‌ها طبیعی است اما نمی‌توان میزان آن را تخمین زد چراکه بسیاری از مردمی که فوتبال دوست هستند سریال‌ها را هم دوست دارند ولی مردم ترجیح می‌دهند فوتبال را زنده ببینند اما می‌توانند تکرار سریال‌ها را بعدا تماشا کنند.

به گفته الشناوی با توجه به کثرت پخش یک سریال عربی از چندین شبکه ماهواره‌ای، سریال‌سازان سال جاری در جهان عرب برنامه‌ریزی لازم برای دیده شدن سریال‌های خود را کرده و احتیاط‌های لازم را انجام داده‌اند

اما در همین حال برخی سریال‌های رمضانی پیشاپیش از دور رقابت سریال‌های رمضانی خارج شده‌اند که از جمله آنها دو سریال مصری است.

صادق الصباح تهیه‌کننده لبنانی سریال «دهشه» نیز می‌گوید همزمانی جام جهانی با فصل سریال‌های رمضان تاثیرات محدودی دارد چه اینکه هیچ تاثیری بر جریان خرید و فروش حق پخش سریال‌ها رخ نداده و تنها در میزان تماشاگران تاثیر می‌گذارد.

او با بیان اینکه بازی‌های جام جهانی در روزهای ابتدایی ماه رمضان به پایان می‌رسد می‌گوید رقابت بین شبکه‌های تلویزیونی برای خرید سریال‌ها به حدی است که قیمت سریال‌ها نسبت به سال قبل پایین آمده و همین یعنی سریال‌ها در شبکه‌های متعددی به نمایش درمی‌آید.

ریمون مقار تهیه‌کننده دیگری است که اصلا نگرانی ندارد و می‌گوید بازی‌های جام جهانی نیمه شب به وقت کشورهای عربی پخش می‌شود و این یعنی بیننده می‌تواند پس از پخش سریال‌ها در وقت معمول‌شان اقدام به تماشای فوتبال بکنند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار