امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88391
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
عبدالرسول عبایی رئیس هیئت داوران مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، پیرو امروز رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه مجموعه تولیدات علمی و پژوهشی مؤسسه دارالحدیث ...

عبدالرسول عبایی رئیس هیئت داوران مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، پیرو امروز رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه مجموعه تولیدات علمی و پژوهشی مؤسسه دارالحدیث به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: رهبری در صحبت‌های امروزشان درباره ولادت امام عصر(عج) مباحثی را بیان کردند که خود این مباحث دل‌ها را متوجه عصر ظهور و امام مهدی(عج) می‌کرد.

وی با اشاره به تمجید رهبر انقلاب از انتشار دانشنامه امام مهدی(عج) گفت: حضرت آقا هم از این دانشنامه تعریف کردند و آن را مؤثر دانستند. با توجه به اینکه مسئله مهدویت کل جهان اسلام را از ابعاد مختلف در بر گرفته و حضرت آقا هم این امر را بیان کردند که مؤسسه دارالحدیث کار ابداعی و نوآوری خوبی کرده و الان هم بسیار موفق است و آقای ری‌شهری نیز به ابعاد مختلف دانشنامه اشاره کردند.

عبایی افزود:‌ ایشان در سخنرانی‌شان فرمودند که بخشی از دانشنامه امام مهدی(عج) را مطالعه کرده‌اند اما در آینده همه آن را مطالعه می‌کنند، چرا که بحث‌های بسیار خوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه انسان‌ها همیشه به دنبال حقیقت هستند و زمانی که مسئله مهدویت هم به طور علمی بررسی شود، این حقیقت عظیم جامعه بشری را به انسان می‌رساند، یادآور شد: برای اینکه علمی این امر را بررسی کنیم باید از منابع برادران سنی و حتی منابع غیرمسلمانان و دیگر ادیان در یک محور استفاده کنیم و به توافق برسیم که یک منجی داریم. بالاخره ادیان باید یک جا به توافق برسند و اختلافات رفع شود، رهبری خیلی جالب در این باره توضیحاتی دادند و فرمودند که بزرگترین هدیه‌ دارالحدیث همین آثار حدیثی و دانشنامه امام مهدی(عج) بوده که به جهان اسلام عرضه شده است.

سرداور مسابقات بین‌المللی قرآن کریم این کتاب آسمانی را حلال مشکلات به شمار آورد و گفت: قاری قرآن در این مراسم پیش از سخنرانی حضرت آقا سوره قصص را تلاوت کرد که مقام معظم رهبری هم در ادامه یک اشاره زیبایی به این سوره داشتند و درباره داستان بعثت حضرت موسی(ع) تحلیل قرآنی ارائه دادند که در نهایت به امام زمان(عج) رسید.

عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث در پایان گفت:‌ دیدار آقا برای همه ما استفاده بود، چرا که چنین دیدارهایی انسان را به امید روز ظهور زنده نگاه می‌دارد، ا‌ن‌شاالله که امام زمانمان(عج) را ببینیم و خدا رهبری را برای ما تا آن زمان حفظ کند.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها