امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88406
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 130
سخنگوی گروه تروریستی داعش مدعی شد که بغداد مرکز خلافت دولت اسلامی عراق و شام است و داعش فرمان حرکت به سوی بغداد را صادر کرد.

سخنگوی گروه تروریستی داعش مدعی شد که بغداد مرکز خلافت دولت اسلامی عراق و شام است و داعش فرمان حرکت به سوی بغداد را صادر کرد.

به گزارش پیروان موعود نقل از پایگاه خبری «شفق نیوز»، «محمد العدنانی» سخنگوی گروه تروریستی داعش با انتشار فایلی صوتی مدعی شد که بغداد مرکز خلافت دولت اسلامی عراق و شام است و اعلام کرد که داعش فرمان حرکت به سوی این شهر را صادر کرده است.

این گروهک تروریستی که به گفته استاندار نینوا که تعداد آنها از هزار نفر تجاوز نمی‌کند مدعی شد که تصفیه حساب با نوری المالکی نخست وزیر عراق در سامرا نخواهد بود بلکه در بغداد و نجف صورت می‌گیرد.

از روز سه شنبه و در پی حمله تروریست‌های تکفیری داعش به موصل و صلاح الدین بحران امنیتی در عراق آغاز شده است.

روز گذشته نخست وزیر عراق اعلام کرد که با قدرت تروریست‌های داعش را از عراق بیرون خواهد راند.

سازمان «دختران عراق» از مسلح شدن 200 زن عراقی در استان «دیالی» برای مقابله با حملات گروه تروریستی داعش، خبر داد. استان دیالی در 57 کیلومتری شمال شرق بغداد قرار دارد.

در پی حمله این گروه تروریستی به عراق، مردم دیالی سلاح به دست گرفته و آماده مقابله با هرگونه حمله احتمالی از سوی تروریست‌های داعش هستند.

«سجی قدوی» مسئول سازمان «دختران عراق» در این باره گفت: «امروز همه ما کلاشینکف در دست می‌گیریم؛ دو گزینه پیش روی مردم دیالی قرار دارد، یا پیروز می‌شوند و یا به شهادت می‌رسند. حضور زنان در دفاع از وطن، ناشی از شرف و حس ملی است.»

در پی قشون‌کشی گروه تروریستی داعش به داخل عراق، درگیری‌های سنگینی در استان‌های صلاح‌الدین، الانبار، کرکوک و نینوی به وجود آمده است.

باقی استان‌های عراق نیز به حالت آماده باش کامل در آمده‌اند. در بسیاری شهرها، مردم کمیته دفاع تشکیل داده و از شهر و منطقه خویش در حال دفاع کردن هستند.

منبع: فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها