امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88407
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۵
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی‌اصغر احمدی دبیرکل حزب همبستگی در همایش نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی‌اصغر احمدی دبیرکل حزب همبستگی در همایش نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال که صبح امروز پنجشنبه در سالن تلاش برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبان به همزمانی این همایش با برنامه وزارت کشور به مناسبت 24 خرداد اشاره کرد و اظهار داشت: حزب همبستگی از سال 76 کار خود را آغاز کرد و در مجلس پنجم و بعد از حماسه دوم خرداد و انتخاب خاتمی با همگرایی فکری اقدام به تاسیس این حزب کردیم.

احمدی با اشاره به همکاری با ابراهیم اصغر‌زاده و راه‌چمنی در این حزب ادامه داد: ما حدود 7_ 8 سال در تمام فراز و نشیب‌ها در کنار سایر احزاب اصلاح‌طلب، انتخابات مجلس، شوراها و خبرگان حضور داشتیم و به مناسبت‌هایی که لازم بود ابراز وجود کردیم.

دبیرکل حزب همبستگی با بیان اینکه ما از فشارها و نامهربانی‌های بعد از انتخابات سال 88 بی‌نصیب نبودیم خاطرنشان کرد: آن دوره زمان رکود و سکون بود اما ما بنا داشتیم بر اساس مفاد و اساسنامه حزب همچنان از هویت خود و یادگار حضرت امام یعنی انقلاب اسلامی دفاع کرده و در جهت تثبیت نظام گام برداریم.

وی خود و همفکرانش را فرزندان انقلاب دانست و تاکید کرد: نظام متعلق به ماست و از این رو ما بنای قهر کردن نداریم چرا که جزئی از مردم هستیم و این مبانی را همه اصلا‌طلبان درون نظام باور دارند. بر این اساس با وجود محدودیت‌ها کوتاه نیامدیم و در کنار سایر دوستان به فعالیت خود ادامه دادیم.

احمدی با اشاره به بخش‌هایی از مرامنامه حزب همبستگی از جمله پایبندی به حقوق عمومی، گسترش عدالت، دفاع از اجرای کامل قانون اساسی و توجه به عقلانیت تصریح کرد: در سال 91 که هنوز فضای انتخابات گرم نشده بود ما در دعوت از افراد یا همان احضار آنها مطالبی را مطرح می‌کردیم.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه گفته می‌شد نباید با خاتمی ارتباط داشته باشیم و اسم موسوی و کروبی را بیاوریم یادآور شد: این در حالی بود که حزب همبستگی در صدد بود که برای انتخابات از خاتمی دعوت کند و اینکه این مسئله در بین راه متوقف شد و ما با همفکری به سمت آقای هاشمی رفتیم که البته با رد صلاحیت وی کار در نیمه راه باقی ماند.

وی اظهار داشت: حرکت عقلایی و بلوغ سیاسی جبهه اصلاحات باعث شد با تدبیر خاتمی و هاشمی و همچنین بزرگواری آقای عارف به این نتیجه برسیم که باید در انتخابات از آقای روحانی حمایت کنیم.

احمدی عملکرد چند ماهه اخیر روحانی را روشن و شفاف ارزیابی کرد و گفت: تدبیر و امید و اعتدال در ادبیات آقای روحانی برجسته است و او می‌کوشد که با تدبیر و امید، وحدت و منافع ملی را دنبال کند و امروز ما دیدیم که تعامل با دنیا و حل مشکلات پیگیری شد.

دبیرکل حزب همبستگی با بیان اینکه تا جایی که بنده مطلع هستم دولت هیچ تصمیمی برخلاف منافع کشور نگرفته است به سفرهای استانی اشاره کرد و ادامه داد: آقای روحانی تا زمانی که به نتیجه نرسد که وعده‌هایش قابل اجرا است، قول نمی‌دهد.

وی با اشاره به سفرهای استانی دولت گذشته به ارائه آماری در این زمینه پرداخت و تصریح کرد: از 211 هزار میلیارد تومان مصوبات دولت قبل، 67 هزار میلیارد تومان تحقق یافت و این اعم از زمینه‌های مالی و مدیریتی بود و از این رو 144 هزار میلیارد تومان برای این دولت بدهی باقی گذاشتند.

احمدی در ادامه به شعار اعتدال اشاره کرد و اظهار داشت: اعتدال هدف نیست بلکه هدف بزرگ را حضرت امام ایجاد حکومت اسلامی و تثبیت نظام جمهوری اسلامی بر اساس دو اصل جمهوریت و اسلامیت تعیین کردند.

دبیرکل حزب همبستگی با بیان اینکه حرکت ما باید در این جهت باشد، تفکر اصلاحات را تفکری ریشه‌دار در کشور توصیف کرد و افزود: در واقع اعتدال راه و روش برای رسیدن به این اهداف است.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود متذکر شد: ما قصد داشتیم که به عنوان حزب همبستگی کنگره‌ای برگزار کنیم که با توجه به شرایطی که عرض کردم این فرصت ایجاد نشد و شرایط آماده نبود لذا به بهانه 24 خرداد نشستی با عنوان نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال برگزار کردیم تا انشاالله بعد از ماه رمضان کنگره خود را برنامه‌ریزی و برگزار کنیم و در عین حال تشکیلات‌مان را در شهرستان‌ها احیا کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار