امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88409
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۵
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، مرتضی رحمانی‌موحد صبح امروز در نشست مشترک معاونین مدیران کل ستادی و معاونین گردشگری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، مرتضی رحمانی‌موحد صبح امروز در نشست مشترک معاونین مدیران کل ستادی و معاونین گردشگری استان‌ها که در هتل شادی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت ستادهای خدمات اجرایی در ایام نوروز بارزترین مرحله دوره فعالیت‌های عاملین نشست‌های برگزار شده در این راستا بوده است.

وی گردشگری را به عنوان یک ضرورت، نیاز و انتخاب میانبرد برای توسعه اشتغال و نشاط دانست و خاطرنشان کرد: توجه به این مهم نقش مهمی در رویکردهای مربوط به تنوع فعالیت‌ها در حوزه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه همکاری دولت تدبیر و امید با روابط بین‌الملل ویژگی‌هایی برای حوزه گردشگری به وجود آورد، گفت: حضور گردشگرهای خارجی در استان‌های مختلف کشور بعد از تعطیلات نوروزی نمایانگر این مهم بوده است.

رحمانی‌موحد افزود: آمار گردشگری خارجی در 2 ماه اول سال نسبت به مدت مشابه سال قبل 200 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه این مهم ریشه در شرایط سیاسی کشور و منطقه، آرامش در روابط با خارج و فعالیت‌هایی بیش از پیش این سازمان داشته است، تصریح کرد: اموز شاهدیم که توجه به گردشگری در عرصه‌های داخلی و خارجی، محلی و غیرمحلی از جمله ضروریات به شمار می‌آید و این مهم مسئولیت ما را نسبت به وظایفمان چند برابر کرده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار کرد: خوشبختانه امروزه به موضوع گردشگری بیشترین توجه شده و این اصل، حوزه فعالیت مسئولان را نسبت به گذشته با سخت‌تر کرده است.

رحمانی‌موحد افزود: رئیس جمهور که به سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی تشریف آورند و در جلسه‌ای که با مدیران و معاونین کشور داشتند در خصوص توسعه گردشگری توصیه‌ها و پیشنهادات گوناگونی مطرح شده و نقش این سازمان در خصوص ایجاد اشتغال تبیین شد.

به گفته وی، نقش استفاده و برخورداری از میراث بر کسی پوشیده نیست کما اینکه باید به حوزه ملی و محلی اشراف کامل اشت.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی استفاده از استعدادهای منطقه را موجب توسعه گردشگری و اشتغال دانست و گفت: میزان تخصیص بودجه امسال به سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور، نمایانگر توجه ویژه دولت تدبیر و امید به این سازمان است.

رحمانی‌موحد با اشاره به اینکه این نشست با حضور معاونین گردشگری استان‌ها به منظور بهره‌گیری از تجارب و انتقال افکار و ارائه پیشنهادات برای توسعه حوزه‌های مختلف این سازمان برگزار شده است، خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری نیازمند توجه و همکاری همه سازمان‌ها و واحدهای مربوطه بوده کمااینکه به تنهایی قادر به سرانجام رسیدن تکلیف خود نیست.

وی در پایان ضمن اشاره به نامگذاری شعار سال، تصریح کرد: گردشگری سهم به سزایی در افزایش خیر و برکت برای مردم دارد و توسعه محلی و پایدار استان‌ها مورد توجه ویژه گردشگری است.
انتهای پیام/‌79019/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها