امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88411
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۵
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، سردار حسین سلامی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، سردار حسین سلامی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: سپاه پاسداران در سال‌های اخیر به خوبی توانسته است نیازهای خود را

شناسایی کند و در راستای رفع آنها گام بردارد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: نیروهای رزمی ایران از جمله سپاه پاسداران امروز به مرحله‌ای از توانمندی رسیده‌اند که نگران هیچ تهدیدی از سوی دولت‌ها استکباری نیستند.

وی همچنین با اشاره به تهدیدهای گروه‌های تروریستی در جهان ادامه داد: اتفاقاتی که امروز در کشورهای مختلف رخ می‌دهد حاصل مداخلات نظامی آمریکا و دولت‌های غربی در امور این کشورها است.

سلامی بیان کرد: فعالیت گروه‌های نظیر داعش در حقیقت ثمره مداخلات نظامی و سیاست‌های نظام سلطه بر تقابل با جهان اسلام است و توسعه این ناامنی‌ها به کشورهای مختلف ضرر می‌زند.

وی مطرح کرد: هر چند ناامنی‌های فعلی، واقعیت‌هایی است که وجود دارد ولی این تحرکات به صورت طبیعی مهار خواهد شد و همان‌طور که در سوریه این اتفاق افتاد و غلبه میدانی با ملت و نظام سوریه شد، در عراق هم این روند معکوس را شاهد خواهیم بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: به فضل الهی و مشارکت مردم عراق شاهد شتاب گرفتن فرایند اعاده امنیت در این سرزمین هستیم.

سلامی خاطر نشان کرد: ‌آزار و اذیت‌هایی که ملت‌های مسلمان امروز به واسطه توسعه این ناامنی‌ها متحمل می‌شوند حاصل تلاش گروه‌های غربی است.

وی ادامه داد: عقب‌ماندگی در پیشرفت‌ها و تمرکز بر روی مسائل امنیتی به معنای واقعی کلمه مسئول سیاست‌های آمریکایی‌ها و متحدان منطقه‌ای آنها است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: دولت‌های استکباری امروز با توسل به چنین ترفندهایی، برخی از ملت‌های مسلمان را مورد فشار و تهدید قرار می‌دهند و البته این اقدامات جزئی از روند تقابل ژئوپولوتیک نظام سلطه با دنیای اسلام است که امیدواریم این روند نیز معکوس شود.

سلامی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر جواب جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران به تهدیدهای توخالی و پوشالی غربی‌ها گفت: بارها به ملت شریف ایران عرض کرده‌ایم که ما همیشه با فرض اینکه تهدیدهایی در ابعاد مختلف و در سطوح مقیاس‌های جهانی علیه نظام اسلامی وجود دارد، قدرت دفاعی خود را آماده کرده‌ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: این قدرت دفاعی متکی بر سیستم‌ها، تجهیزات و سخت‌افزارهای بازدارنده از یک سو و ساختارهای دفاعی اطمینان‌بخش از سوی دیگر است.

سلامی عنوان کرد: سپاه هیچ گاه منفعل، گفتمانی نیست که دشمن تولید می‌کند بلکه مسیر خود را مستقل از اراده، خواستگاه، نظرات و مواضعی که دشمنان اتخاذ می‌کنند، ادامه می‌دهد.

وی یادآور شد: ‌سپاه امروز نیازهای دفاعی را کشف کرده است و به فناوری‌های پیشرفته برای توسعه سیستم‌ها و سخت‌افزارهای مورد نیاز خود رسیده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد:‌سپاه در برهه کنونی هیچ گونه تکیه‌گاهی به بیگانگان ندارد و در زمینه دانش و فناوری به فرازاها و خطوط برجسته علم و فناوری رسیده است.

وی مطرح کرد: همان طور که ملت ایران هر چند ماه یکبار مشاهده می‌کنند، سیستم‌های دفاعی راهبردی خود را پرده‌برداری و رونمایی می‌کنیم.

وی گفت: سپاه امروز از همیشه قدرتمندتر است و دشمنان ما نیز ضعیف‌تر از گذشته شده‌اند و موازنه قدرت به نفع ایران تغییر کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: جمهوری اسلامی ایران نگران هیچ تهدیدی در هیچ سمتی از جهان و در هیچ بعد و امتدادی نیست و ظرفیت‌ها و استعدادهای دفاعی کشور در اوج شکوفایی قرار  دارد.
انتهای پیام/2249/ح40

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها