امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8844
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 89
عابد فتاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: هر سال بودجه معینی به حوزه سلامت تخصیص پیدا کرده و در بین نهادهای دخیل در این موضوع ...

عابد فتاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: هر سال بودجه معینی به حوزه سلامت تخصیص پیدا کرده و در بین نهادهای دخیل در این موضوع توزیع می‌شود تا در راستای اجرای برنامه‌های خود این مبالغ را هزینه کنند ولی باید دقت کرد تا این بودجه اتلاف نشود.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دنبال تحریم کردن کشورمان هستند بنابراین در تخصیص دادن مبالغ و هزینه کردن‌ها باید بیش از پیش دقت و حساسیت به عمل آورد به ویژه در مورد تخصیص بودجه سلامت لازم است این نکته را بیشتر لحاظ کرد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: باید از راه‌اندازی مازاد بر نیاز، خودسرانه و بدون کارشناسی آزمایشگاه‌ها، مراکز رادیوگرافی و امثال آنها خودداری به عمل آورد تا به این ترتیب اعتبار کافی برای ایجاد سایر مراکز مورد نیاز در دسترس باشد همچنین باید از تجویز زائد داروهای مختلف به بیماران نیز خودداری شود.

فتاحی به اهمیت توزیع عادلانه امکانات درمانی و بهداشتی بین اقشار مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: باید مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و .. به صورتی در سطح کشور و استان‌ها توزیع شود که همه اقشار جامعه بتوانند به خدمات ارائه شده در آنها در کمترین زمان دسترسی پیدا کنند.

وی با اظهار به اینکه باید به صورتی برنامه‌ریزی شود مراکز مورد اشاره جمعیت بیشتری را زیرپوشش قرار دهند، اظهار داشت: اینکه عنوان می‌شود انسان سالم محور توسعه پایدار است فقط یک شعار صرف برای ترغیب به تلاش و همت بیشتر نیست بلکه واقعیت عینی دارد بنابراین لازم است به صورتی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کرد که افراد بیشتری به خدمات درمانی، بهداشتی و پیشگیرانه بهتری دسترسی پیدا کنند تا به این ترتیب توسعه کشور نیز در زمینه‌های مختلف تضمین شود.
انتهای پیام/61002/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها