امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88444
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 566
مراسم احیای شب نیمه شعبان با سخنرانی استاد رائفی پور و مداحی حاج محمدرضا طاهری و کربلایی حسین طاهری در هیئت مکتب الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد.

مراسم احیای شب نیمه شعبان با سخنرانی استاد رائفی پور و مداحی حاج محمدرضا طاهری و کربلایی حسین طاهری در هیئت مکتب الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد.

به گزارش پیروان موعود به نقل از وارث؛مراسم احیای شب نیمه شعبان با سخنرانی استاد رائفی پور و مداحی حاج محمدرضا طاهری و کربلایی حسین طاهری در هیئت مکتب الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد.


در ادامه گزیده ای از بیانات استاد رائفی پور را می خوانید:ما در روایات داریم که مردم حضرت را می بینند اما او را نمی شناسند. امام صادق(علیه السلام) میفرمایند وقتی حضرت حجت(عج الله تعالی فرجه الشریف) ظهور می کنند، تقریبا همه او را دیده بودند و می گویند ما او را دیده بودیم. باز حضرت در جای دیگری می فرمایند او بر روی فرشهایی پا می گذارد که شما بر روی آنها پا می گذارید، در بازارهایی قدم می زند که شما قدم می زنید. انشالله که رفتار ما درست باشد.

اما چه کنیم که به آن شعور اصلی برسیم. یکی از بزرگان زمانی که دیدار با مقام معظم رهبری داشتند. محافظان ایشان را برای احترام نمی گردند ایشان به محافظان می فرماید چطور مرا نمی گردید اما پسر فاطمه را بارها اینجا گشته اید! این عبارت خیلی سنگین و عظیم است.

اما برخی حضرت را می بینند و می شناسند. در مورد یکی از بزرگان داریم که حضرت از او پرسیدند اگر روزی ما را نبینی چه می شود؟ می گوید میمیرم و حضرت می فرمایند برای همین است که هر روز به تو سر می زنم. 

این مسئله که برخی از بزرگان به دیدار حضرت نائل می شوند، چیز واضحی است و متواتر است و بین علما هیچ اختلافی نیست. اما آیا حالتی هم هست که شخص بداند که او امام زمان است؟ در این باره بین علما اختلاف است. برخی می گویند نمی شود چون احساس می کند که نائب است اما برخی می گویند می شود و مواردی را هم نقل کردند.

ما در روایات داریم که به طور مثال مرحوم مجلسی در بحار نقل می کند که 30نفر همیشه دور امام هستند در حالی که می دانند او امام است. یعنی آنقدر مورد اعتماد دستگاه عظیم الهی هستند که جان حضرت در خطر نیست. و این یکی از دلایل اصلی عدم ظهور است که امام صادق(علیه السلام) می فرمایند یکی از علل غیبت خوف از قتل است. تا روزی که جان امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف)  زمینی حفظ نشود_ نه بواسطه معجزه_ ظهور اتفاق نمی افتد. لذا شیعه باید به قدرت برسد.

شیعه باید حکومت تشکیل دهد، ارتش داشته باشد. کسانی که می گویند شیعه نباید حکومت تشکیل دهد، ظهور را عقب می اندازند، اینها جاهلند. در کتاب مصباح نقل شده است که حلقه های مختلفی دور امام زمان هستند. 4 نفر اصلی که 4 رکن اصلی هستند را اوتاد می گویند و پس از آنها حقله دوم است که7 نفر هستند به نام ابدال و بعد از آن حلقه40 نفره ای هستند که آنها را نقبا می گویند و پس از آن 360 نفر هستند. و این 4 حلقه، غیر از آن 313 نفر یار هستند.

و هر نفر از حلقه اول که حذف می شود، یک نفر از حلقه دوم به آن اضافه می شود. اینها کسانی هستند که شاید کنار شما بنشینند و شا ید شما به خاطر ظاهرشان اصلا به آنها توجه نکنید.  کسانی هستند که به اذن امام زمان کارهای می توانند انجام دهند. وقتی می فرمایند علمای امت من از انبیاء بنی اسرائیل برترند، جایگاه والای این افراد مشخص می شود.

عزیزان دیدن حضرت ممکن است باید چشمت را درست کنی. چشمی که به حرام باز شده، چطور می تواند نگاه کند؟! نمی شود چشم آلوده باشد و بخواهد رخ یار را ببیند. 

در ادامه این مراسم مداح اهل بیت(علیهم السلام) حاج محمدرضا طاهری به قرائت دعای کمیل و مناجات خوانی و عزاداری پرداختند.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها