امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88446
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۰
تعداد بازدید: 71
این موارد راه را برای تهران و واشنگتن برای همکاری در یک تلاش مشترک نظامی صاف کرده است.

این موارد راه را برای تهران و واشنگتن برای همکاری در یک تلاش مشترک نظامی صاف کرده است.

باراک اوباما به تصمیم گیری برای اعزام نیرو به عراق برای مقابله با شاخه ای از القاعده است که اکنون به ۷۰کیلیومتری بغداد، سامرا رسیده اند، نزدیک شده است. او شب پنجشنبه گفته است که به «موارد کوتاه مدت نظامی» فکر می کند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از دبکافایل؛ نوری المالکی ماه ها بود که برای مبارزه با تروریسم در عراق دست به دامان واشنگتن شده بود تا هلیکوپترهای آپاچی و موشک های هوا به زمین را در اختیار او بگذارند. اوبامایی که درحال حاضر رونمایی شده است، به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین علیه مواضع داعش فکر می کند؛ چیزی که او به آن بی میل است.

همچنین ۵شنبه بعد ازظهر ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران وارد بغداد شد تا در برابر فشارهای داعش همانگونه مدیریت کند که در سوریه منجر به موفقیت بشار اسد شد.

این موارد راه را برای تهران و واشنگتن برای همکاری در یک تلاش مشترک نظامی صاف کرده است.

نیروهای داعش اگرچه با جمعیتی بیش از ۱۰هزار نفر پرچم سیاه خود را برافراشته اند، اما قادر به تصرف بغداد نیستند و در خارج از شهر متوقف می شوند و اینگونه اوباما و رهبر ایران در یک فضای کوچک برای تصمیم گیری در مورد چگونگی پیشروی به یک پیروزی کوچک می رسند.

منابع اطلاعاتی دبکافایل مدعی هستند: رهبر ایران، آیت الله سید علی خامنه ای باید تعیین کند که ژنرال قاسم سلیمانی، با کمک سلاح های آمریکایی بتواند القاعده را متوقف کند، مالکی را از فشار برهاند و بغداد را از سقووط نجات دهد و اینکه آیا ارسال نیروهای ایران به عراق ارزش داشته است؟ آنها به عراق وارد شده اند و درحال جنگ علیه داعش هستند. این تحرکات تهران، تعیین کننده رفتار واشنگتن در ساعت های آینده خواهد بود.

برچسب ها:
آخرین اخبار