امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8846
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) پارلمان و در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به بخش درآمدهای لایحه بودجه 92، بند 24 و بندهای الحاقی 8 و 16 بودجه 92 را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، وزارت نیرو مکلف شد، 12 هزار میلیارد ریال برای کنترل و بهره‌برداری هر چه سریعتر از آب‌های مرزی از طریق فروش اموال و سهم‌الشرکة و یا اوراق مشارکت با تضمین دولت اقدام کند.

وکلای ملت در جریان بررسی بند الحاقی 8 مبنی بر اختصاص درصدی از عوارض مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران به شهرستان‌ها و شاخص‌های توسعه نیافتگی، چندین پیشنهاد را در این بند الحاقی مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در ابتدا فولاگر نماینده اصفهان،‌پیشنهاد اختصاص 10 درصد از عوارض موضوع بند الف ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران بر شاخص‌های توسعه نیافتگی و شهرستان‌ها را مطرح کرد که این پیشنهاد با 46 رای موافق، 121 رای مخالف و 16 رای ممتنع از 220 نماینده حاضر در جلسه به تصویب نرسید.

سپس پیشنهاد اختصاص 10 درصد از عوارض مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران به شهرستان‌‌ها مطرح شد که این پیشنهاد هم با 42 رای موافق، 130 رای مخالف و 8 رای ممتنع از 220 نماینده حاضر در جلسه، به تصویب نرسید.

از آنجایی که این بند الحاقی مغایر قانون برنامه پنجم توسعه بود، مطرح شدن هر پیشنهاد و تصویب آن باید برای تصویب، دو سوم رای مثبت نمایندگان را به خود اختصاص می‌داد.

سپس پیشنهاد اختصاص 60 درصد از عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران به شهرستان‌ها مطرح شد که این پیشنهاد هم با 133 رای موافق، 53 رای مخالف و 8 رای ممتنع از 221 نماینده حاضر در جلسه، مجددا به تصویب نرسید.

در ادامه مجددا علی لاریجانی رئیس مجلس پیشنهاد 40 درصد از عوارض مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران به شهرستان‌ها را به رای وکلای ملت گذاشت که نمایندگان نیز با 143 رای موافق، 45 رای مخالف و 6 رای ممتنع از 224 نماینده حاضر در جلسه این پیشنهاد را به تصویب نرساندند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به درخواست تعداد زیادی از نمایندگان مجلس برای بررسی پیشنهاد اختصاص 30 درصد از این عوارض، گفت:‌این روش درستی نیست، ما چندین پیشنهاد را مورد بررسی قرار دادیم و مجلس در کل نخواست به این موضوع رای بدهد، فکر می‌کنم این صحنه خوبی نیست، همه این پیشنهادات رای نیاورد، بهتر است این بحث را رها کنید چرا که برای مجلس هم خوب نیست.

رئیس مجلس سپس این بند الحاقی را مجددا برای بررسی به کمیسیون تلفیق بودجه 92 ارجاع داد.

وکلای ملت در بند الحاقی 16 بودجه 92 نیز مصوب کردند که به سازمان اوقاف و امور خیریه اجازه داده می‌شود به منظور تأمین مالی طرح‌های انتفاعی عام‌‌المنفعه در حوزه توسعه موقوفات و بقاء متبرکه با تضمین خود اقدام به انتشار اوراق مشارکت (اوراق صکوک اسلامی) تا سقف 3 هزار میلیارد ریال و اوراق وقفی (بدون سود) تا سقف هزار میلیارد ریال نماید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها