امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88460
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۹
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، رئیس جمهوری آمریکا از حوادث چند روز اخیر در عراق ابراز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، رئیس جمهوری آمریکا از حوادث چند روز اخیر در عراق ابراز نگرانی کرد.

اوباما افزود اگر افراد مسلح در عراق جای پایی

پیدا کنند به نفع ما نیست.

رئیس جمهور آمریکا افزود واشنگتن در صورتی که منافع مرتبط با امنیت ملی کشورش در عراق به خطر بیفتد آماده هرگونه اقدام نظامی است.

این اظهار نظر اوباما بیش از همه پیامی برای کشورهایی است که در شرف امضای توافقنامه امنیتی با آمریکا هستند چرا که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها در صورتی پایبند به تعهدات خود بر اساس توافقنامه‌های امنیتی دو جانبه هستند که اول از همه منافع ملی دولت آمریکا را تأمین کند نه مصالح و منافع کشور هدف را.

اوباما در ادامه اظهاراتش برخی از ادعاهای پیشین مقامات آمریکایی مبنی بر کنار رانده شدن سنی‌ها از بدنه قدرت در دولت نوری المالکی را تکرار کرد؛ وی گفت: این حادثه باید پیام هشداری برای دولت عراق باشد. در این حادثه جنبه های سیاسی هم وجود دارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا واشنگتن در حال بررسی استفاده از حملات هوایی در عراق است، گفت: من هیچ گزینه‌ای را رد نمی‌کنم چون اطمینان از عدم موفقیت این نیروهای جهادگرا برای کسب قدرت در عراق یا سوریه در راستای منافع ماست.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه اظهاراتش ضمن اشاره به اینکه آمریکا تمامی گزینه ها را برای کمک به رهبران سیاسی عراق بررسی می کند افزود: در رایزنی‌های ما با عراقی‌ها اقداماتی کوتاه مدت و فوری از لحاظ نظامی هستند که باید انجام شوند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار