امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88473
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۹
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، چهاردهمین جشن سینمایی- تلویزیونی حافظ شب گذشته با استقبال جمع زیادی از مردم و سینماگران در تالار بزرگ وزارت کشور ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، چهاردهمین جشن سینمایی- تلویزیونی حافظ شب گذشته با استقبال جمع زیادی از مردم و سینماگران در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد و برگزیدگان در دو بخش تلویزیونی و سینمایی تندیس حافظ دریافت کردند.

براساس این گزارش، این مراسم با یک ساعت و 15 دقیقه تاخیر از ساعت 20:15 دقیقه پنجشنبه 22 خرداد آغاز شد و در شروع برنامه بهاره کیان افشار به قرائت متنی متناسب با شب میلاد منجی عالم بشریت پرداخت.

پس از قرائت متن توسط کیان افشار وی از علی معلم دعوت کرد تا روی صحنه بیاید تا رسما چهاردهمین جشن حافظ افتتاح شود.با پایان صحبت های اولیه علی معلم کلیپی از پروژه «کوروش کبیر» پخش شد و مسعود جعفری جوزانی به دعوت معلم روی سن آمد.مسعود جعفری جوزانی بعد از حضور روی سن گفت: خواهش می کنم کسانی که در این کشور ترمزند پایشان را از روی ترمز بردارند!

 

* تندیس فیلمنامه تلویزیونی برای کاری با 300 دقیقه ممیزی!

اهدای جایزه فیلمنامه تلویزیونی نخستین بخش اهدای جوایز بود که تندیس حافظ بهترین فیلمنامه به مصطفی رستگاری برای سریال راستش را بگو رسید.مصطفی رستگاری بعد از دریافت تندیس حافظ گفت: خوشحالم سریالی که توقیف شده بود با سیصد دقیقه سانسور پخش شد و با همین شرایط هم دیده شد.

 

* «دیوار» سلطانی را صاحب تندیس حافظ کرد

جایزه بعدی اختصاص به بهترین بازیگر مردم درام تلویزیونی داشت و علی معلم از مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی برای اهدای جایزه دعوت کرد تا روی صحنه بیایند و تندیس حافظ در این بخش به مهدی سلطانی برای سریال «دیوار» اهدا شد. مهدی سلطانی بعد از دریافت تندیس حافظ گفت: خوشحالم اولین تندیس کارهای تصویری‌ام را از دنیای تصویر می‌گیرم.

 

* «خداحافظ بچه» به شریفی‌نیا تندیس داد!

در ادامه مراسم نوبت به بهترین بازیگر زن درام رسید که امیر آقایی و میلاد کی‌مرام برای اهدای این جایزه روی سن آمدند و تندیس حافظ در این بخش به مهراوه شریفی‌نیا برای سریال «خداحافظ بچه» رسید. شریفی‌نیا با ابراز خوشحالی برای دریافت این تندیس از شهرام حقیقت دوست بازیگر و منوچهر هادی کارگردان این مجموعه تلویزیونی تشکر کرد.

 

* وقتی طنابنده دوست داشت دو تندیسه شود

بخش بعدی مراسم معرفی بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیونی بود که توسط رضا ناجی و حسن پورشیرازی در میان تشویق حاضران در سالن به محسن تنابنده برای «پایتخت2 و شاهگوش» اهدا شد. طنابنده پس از دریافت این تندیس گفت:«دوست داشتم تندیس فیلمنامه را هم می‌گرفتن تا امشب با دو تندیس به خانه بروم».

 

* تعریف پژمان جمشیدی از مارادونا و مافیای برادران قاسم‌خانی!

بخش بعدی جایزه بهترین بازیگر زن کمدی تلویزیونی بود که در این بخش علی معلم از پژمان جمشیدی و علیرضا خمسه دعوت کرد تا روی صحنه بیایند.علی معلم درباره انتخاب پژمان جمشیدی به عنوان یکی از نامزدهای بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیونی گفت: بعضی‌ها کامنت گذاشتند که پژمان جمشیدی را چرا کاندید کردید. در حال که ایشان از اولین دوره‌های جشن حافظ به عنوان مهمان و ناشناس به این جشن می‌آمدند و در واقع ایشان بازیگر بودند و اشتباهی فوتبالیست شدند!

_جایزه بهترین بازیگر زن کمدی به مرجانه گلچین  برای بازی در شاهگوش رسید مردم به شدت او را تشویق کردند.

پژمان جمشیدی هم در این بخش گفت: من مارادونا را خیلی دوست داشتم چون همیشه می‌گفتند خلاف می کند و هر چی خلاف می‌کرد بیشتر دوستش داشتم چون ما اینجا خلاف‌هایمان کارهای خوبیه و کارهای خوبمان خلاف!. از قدیم می‌گفتند مافیا آدم گنده‌ها را زمین می‌زند اما وقتی من مهراب و پیمان قاسم‌خانی را از نزدیک دیدم فهمیدم آنقدر هم مافیایی‌ها بد نیستند!

در ادامه جایزه بهترین بازیگر زن کمدی تلویزیونی به مرجانه گلچین برای «شاهگوش» اهدا شد که این بازیگر از داوود میرباقری کارگردان این مجموعه تقدیر کرد.

 

* سیروس مقدم نگذاشت تندیسش از خانه بیرون برود

در ادامه مراسم مجید مظفری و نیکی مظفری برای اهدای جایزه بهترین کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی روی سن آمدند و مجید مظفری از حضور رضا رویگری در جشن ابراز خوشحالی کرد. تندیس حافظ در این بخش به سیروس مقدم برای کارگردانی مجموعه‌های «پایتخت2 و دیوار» اهدا شد. سیروس مقدم گفت: جای تندیس حافظ در بین جوایزی که در این سالها گرفتم خالی بود و چون نمی خواهم جایزه از خانه‌ام بیرون برود آنرا به همسرم الهام غفوری و پسرم تقدیم می‌کنم.

 

* اعتراض معلم به هفت گبرلو!

در ادامه مراسم نوبت به معرفی بهترین مجموعه تلویزیونی نمایش خانگی رسید علی معلم از حضور شبکه نمایش خانگی در کنار تلویزیون در این سالها ابراز خوشحالی کرد و گفت: ما که تلویزیون خصوصی نداریم در تلویزیون الآن هم ما جایی نداریم و حتی تصویرمان را در هفت گبرلو هم پخش نمی‌کنند!

برای معرفی بهترین مجموعه تلویزیونی معلم از لاله و ستاره اسکندری برای اهدای جایزه دعوت کرد و جایزه این بخش به مهران برومند و سید محمد امامی برای تهیه سریال «شاهگوش» رسید.

در بخش بعدی مراسم محمدرضا علیمردانی برای اجرای برنامه ای روی سن آمد و استندآپ کمدی او شوخی که با بعضی شعرهای دوران کودکی می‌کند به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

 

* حافظ خوانی قربانی در جشن حافظ

در ادامه برنامه نوبت به بهترین ترانه فیلم و سریال رسید علی لهراسبی فرزاد فرزین و کتایون ریاحی(به صورت خودجوش!) برای اهدای این جایزه روی سن آمدند.  کتایون ریاحی اعلام کرد او به نمایندگی از بنیاد کمک آماده ارایه هر کمکی برا ساخت فیلم کوروش کبیر است و در ادامه جایزه بهترین تیتراژ به علیرضا قربانی برای تیتراژ سریال «راستش را بگو» رسید. علی معلم از علیرضا قربانی، فرزاد فرزین و علی لهراسبی خواست هر کدام یک بیت به صورت زنده بخوانند که علیرضا قربانی به شکل زیبایی چند بیت از حافظ را خواند. علی لهراسبی و فرزاد فرزین هم اجرای زنده شان به جشن شعر و ترانه و تئاتر حافظ که در مهر ماه برگزار می‌شود موکول کردند.

 

* ابراز خوشحالی میرباقری برای ماندگاری «مختارنامه» در حافظه مردم

بخش بعدی مراسم اختصاص به اهدای جایزه ویژه در بخش تلویزیون داشت که این جایزه توسط مهدی فخیم زاده به داوود میرباقری برای کارگردانی سریال «مختارنامه» اهدا شد میرباقری در صحبت هایش گفت: این جایزه خیلی بهم چسبید چون آمده بودم برای «شاهگوش» دست بزنم و غافلگیر شدم اما خوشحالم مختار در حافظه تصویری مردم مانده است.

 

* گلایه کیمیایی از خانه سینما و رفتن تا ته عدالت

برای اهدای جایزه ویژه در بخش سینما علی معلم از داریوش ارجمند دعوت کرد تا روی صحنه بیاید که داریوش ارجمند وقتی برای اهدای این جایزه می‌آمد زمین خورد ا و پس از آن گفت: به صورت عینی ما زمین خورده سینما شدیم! خوشحالم سرانجام این جشن برگزار شد. ما مردم هر کاری بخواهیم می کنیم برگزاری این جشن به دو وزارت خانه نیاز دارد اما یک زن و شوهر در یک دفتر مجله برگزار می‌کنند و من این جشن را بسیار دوست دارم حتی اگر روی سنش کله پا بشوم!

در ادامه این جایزه به مسعود کیمیایی برای فیلم «جرم» اهدا شد و این کارگردان پیشکسوت سینما با حضور بر روی صحنه گفت: تشکر می‌کنم از خانه سینما و کانون کارگردانان که در دفاع از حیثیتشان سکوت می‌کنند اما این دفعه درباره این روزنامه نمی‌دانم تا کجا اما تا آخر اجرای عدالت می‌روم.

 

* تندیس حافظ برای یک عمر فعالیت هنری عبدالله اسکندری

در ادامه وبت به اهدای جایزه یک عمر فعالیت هنری به عبدالله اسکندری رسید. رضا کیانیان روی سن آمد و اسکندری را از شناسنامه های ایران دانست که متاسفانه فراموش شده اند. نام عبدالله اسکندری در کنار بزرگ ترین گریمورها در مجلات معتبر خارجی آمده اسکندری هم پدر هم فرزند و هم دانشجوی گریم ایران است چقدر عبدالله اسکندری باید تجربه داشته باشد که بتواند این همه فکر کند. وقتی زیر دست او می‌نشینم می گوید رضا بگو ببینم چی فکر کردی راجع به نقش و همواره با این تجربه نظر دیگران برایش مهم است.

عبدالله اسکندری هم پس از دریافت تندیسش گفت: امشب خیلی شارژ شدم که این همه سینما دوست را اینجا می‌بینم و تمام انرژی ام را شما مردم می‌گیرم.

 

* خسرو جان بنویس!

در ادامه این برنامه که اختصاص به اهدای جایزه یک عمر فعالیت نوشتاری در عرصه سینما به خسرو دهقان داشت. رضا کیانیان گفت:خسرو دهقان از  اولین نویسنده‌هایی بود که با آنها آشنا شدم. ما هنرمندها موقع خلق اثر نمی فهمیم چکار کرده‌ایم  بلکه بعد از نمایش ،نویسنده و منتقد هستند  که کار ما را کشف می کنند و می توانند به راه مان نور بپاشند. همیشه دوست داشتم منتقدها درباره ام بنویسم و ما از خسرو محرومیم سالهاست ننوشته و ما به طور شفاهی ازش استفتا می کنیم که چکار بکنیم و نکنیم خسرو جان بنویس!

خسرو دهقان نیز پس از دریافت تندیس حافظ گفت:از همه دوستان پوزش می خواهم اگر گاهی با نوشته هایم وسیله رنجش و آزار شدم تنها قرص که برای نقد وجود دارد تحمل است. نقد را باید تحمل کنیم و مشکل اول این است که منتقدین باید خودشان همدیگر را تحمل کنند.

 

* جایزه ویژه هیات داوران برای فرامرز قریبیان

در ادامه برنامه و پس از اجرای موسیقی توسط رضا یزدانی نوبت به اهدای جایزه ویژه هیات داوران رسید که این بخش مهران مدیری روی صحنه رفت و در توضیح اهدای جایزه گفت:خیلی سخت است در سینمای ایران سالها باشی و به سلامت این مسیر را طی کنی. امیدوارم سالها آقای قریبیان باشند و بدرخشند و سینمای ایران را متعادل نگه دارند.

فرامرز قریبیان هم از حمایت‌های همسر و فرزندش سام قریبیان برای ساخته شدن «گناهکاران» تقدیر کرد.

 

در ادامه این مراسم الیکاعبدارزاقی و امین زندگانی برای اهدای جایزه بهترین دستاورد فنی و هنری روی سن آمدند تندیس حافظ در این بخش به عباس بلوندی برای طراحی صحنه فیلم‌های «چ و ملکه» رسید و پس از آن اصغر همت و محمد سریر برای اهدای جایزه بهترین موسیقی روی سن آمدند که تندیس حافظ به پیمان یزدانیان برای ساخت موسیقی «جیب بر خیابان جنوبی» اهدا شد.

 

* کنایه ظریف محمود کلاری به مجیدی

در ادامه مراسم،سروش صحت و سحر قریشی برای اهدای جایزه بهترین فیلمبرداری روی سن آمدند. سروش صحت بدنبال صحبت‌های مسعود جعفری جوزانی گفت: آقای جوزانی گفتند امیدوارم عده‌ای پایشان را از روی ترمز بردارند من هم امیدوارم عده ای هم پایشان را روی گاز بگذارند!. در ادامه جایزه این بخش به محمود کلاری برای فیلمبرداری فیلم‌های «گذشته و استرداد» رسید که کلاری در صحبت‌هایی کنایه آمیز با تشکر از اصغر فرهادی گفت: در شرایطی که برای فیلم ایرانی از اروپا فیلمبردار می آورند اصغر فرهادی برای محصول جهانی‌اش فیلمبردار ایرانی به اروپا و این خیلی ارزشمند است.

 

* جایزه فیلمنامه برای «هیس...»

در ادامه مراسم فرزاد حسنی و هومن سیدی برای اهدای جایزه بهترین فیلمنامه روی صحنه رفتند که تندیس حافظ در این بخش به  پوران درخشنده برای نگارش فیلمنامه «هیس دخترها فریاد نمی زنند» رسید. درخشنده با ابراز خوشحالی از دریافت این جایزه گفت: که این فیلم برای جوانان است و همچنان برای جوانان فیلم خواهد ساخت.

 

* هتریک «مهناز افشار» در شادی/جایزه مادر به دختر

در ادامه برنامه نوبت به جایزه بهترین بازیگر زن رسید. گلاب آدینه و ساره بیات روی سن آمدند که نورا هاشمی برای بازی «جیب بر خیابان جنوبی» در برنده اولین جایزه شد و جایزه‌اش را از دست مادرش گلاب آدینه گرفت. نورا هاشمی در حالی که اشک می‌ریخت جایزه اش را به سیاوش اسعدی همسرش و کارگردان فیلم «جیب بر خیابان جنوبی»تقدیم کرد. تندیس حافظ دوم به مهناز افشار برای «برف روی کاج‌ها» رسید. افشار پس از دریافت تندیسش گفت: دیشب هم شب تولدم بود هم ازدواج کردم و امشب هم تندیس گرفتم و به قول معروف هتریک کردم!

 

* شوخی عطاران با حافظ در جشن حافظ

در ادامه با حضور سعید راد و سام قریبیان تندیس‌های حافظ بهترین بازیگر مرد اهدا شد که در این بخش را دو تندیس به  رضا عطاران و بابک حمیدیان اهدا کردند.

رضا عطاران بعد از دریافت تندیس حافظ گفت: برای اولین بار است که تابستان کت پوشیدم. معضبم، من زیاد دیالوگ نمی گویم. چون هر جا یک چیزی گفتم بعدش یک اتفاقی افتاده است. من دیگر زیاد همش نمی‌زنم !عطاران در ادامه گفت: می خواهم شعری از حافظ بخونم. همه منتظر بودند که عطاران گفت: شب شده پر ستاره ، چشمک بزن دوباره .. بقیه اش را یادم نمیاد! و مشخص شد رضا عطاران با حافظ هم سرشوخی دارد.

بابک حمیدیان هم پس از دریافت جایزه‌اش تقریبا از همه تشکر کرد.

* تندیس حافظ برای «گذشته» فرهادی

در بخش بعدی مراسم اندیشه فولادوند و دانیال عبادی برای اهدای جایزه بهترین کارگردان روی سن آمدند که این جایزه به اصغر فرهادی برای «گذشته» و در غیاب او رعنا آزادی‌ور این جایزه را دریافت کرد.

* حافظ چهاردهم بهترین فیلم نداشت

از نکات قابل توجه این مراسم عدم انتخاب بهترین فیلم بود که علی معلم اعلام کرد: هیت داوران برای جایزه بهترین فیلم به نتیجه نرسیدند و تندیس حافظ بهترین فیلم در چهاردهمین دوره داده نمی‌شود.

براساس این گزارش، مسعود کیمیایی، سیروس مقدم،کیومرث پوراحمد، فرامرز قریبیان، کارن همایونفر، علیرضا قربانی، مسعود جعفری جوزانی،مهدی صباغزاده،مازیار میری،مهدی کرم‌پور، سامان مقدم،پوران درخشنده،رضا عطاران، شقایق دهقان، پریناز ایزدیار، ساره بیات، مهدی فخیم زاده، سام قریبیان، علی‌رام نورایی، رضا کیانیان، مهران مدیری، مهدی پاکدل، بهنوش بختیاری، امیر آقایی، محسن تنابنده، سعید راد، دانیال عبادی، هومن سیدی، داریوش ارجمند، هادی منبتی، محمدهادی کریمی،، میلاد کی مرام، مهناز افشار، لاله و ستاره اسکندری، اصغر همت، ملیکا و مهراوه شریفی نیا، مجید و نیکی مظفری، الهام حمیدی، کتایون ریاحی، پژمان جمشیدی، نگین صدق گویا، جواد طوسی، مرجانه گلچین، کمند و سپند امیر سلیمانی، امیرعلی دانایی، منوچهر محمدی، دانیال حکیمی، فرزاد فرزین، هادی کاظمی، داوود میرباقری، رضا ناجی، مهدی سلطانی سروستانی، محمد سریر،  بهاره کیان افشار، بابک حمیدیان، علی لهراسبی،فرزاد فرزین، بهنام بهزادی، محمدرضا آهنج، مصطفی رستگاری، محمود کلاری، پیمان یزدانیان، عباس بلوندی، نورا هاشمی، فرامرز روشنایی، جعفر گودرزی، عبدالله اسکندری، خسرو دهقان سیمون سیمونیان،محمد حمیدی‌مقدم، مهرانه مهین ترابی، برزو ارجمند، سروش صحت، بیژن اشتری، مانی باغبانی، سعید خاموش، ، امیر قادری، محمدرضا لطفی، علیرضا مجمع، ، امیرهوشنگ هاشمی و... از جمله چهره‌های شاخص در این مراسم بودند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار