امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88480
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۹
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزشمار کنکور سراسری سال 93 به یک رقمی شدن نزدیک می‌شود و داوطلبان کنکور ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزشمار کنکور سراسری سال 93 به یک رقمی شدن نزدیک می‌شود و داوطلبان کنکور این روزها حال و هوای خاصی را تجربه می‌کنند.

شاید احوال این روزهای داوطلبان کنکور پس از سال‌ها به بهترین خاطراتشان تبدیل شود و حتی شاید بعدها از تجربه‌های این روزهای خود که به موفقیت ختم شده است برای دیگران بگویند.

برای اینکه بیشتر در حال و هوای این روزهای کنکوری‌ها قرار بگیرم به جمع چند تن از آن‌ها می‌روم و پای صحبت‌های آن‌ها می‌نشینم.

یکی از آن‌ها از استرس این روزهایش می‌گوید و از اینکه حتی فرصت انجام کارهای شخصی را هم ندارد.

به او می‌گویم: کنکور را به چه تشبیه می‌کنی؟ می‌گوید: هر چه باشد می‌دانم که غول نیست ولی نمیدانم چرا اینقدر استرس دارم.

خودش ادامه می‌دهد: یک سال زحمت کشیده‌ام و می‌خواهم با یک نتیجه موفق سرنوشت آینده‌ام را به خوبی رقم بزنم.

آخر حرفش را می‌خورد و می‌گوید: توکل کرده ام بر خدا. هر چه خدا بخواهد همان می‌شود.

«توکل بر خدا»؛ واژه‌ای که در صحبت همه کنکوری‌ها مشترک است. به هر کدامشان می‌گویم نتیجه کنکور خود را پیش بینی کنند از توکل بر خدا صحبت می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که کنکور یکی از راه‌های تعیین سرنوشت است و آخر دنیا نیست. کنکوری‌ها خوب می‌دانند که باید تلاششان را بکنند و نتیجه را به خدا بسپارند.

فرنوش فتاحی یکی از داوطلبان کنکور از عقب ماندن کارهای شخصی‌اش صحبت می‌کند و می‌گوید: من نهایتا روزی 10 یا 9 ساعت درس می‌خوانم البته قبل از این زمان کمتری می‌خواندم ولی حالا در فاصله کم مانده به کنکور زمان مطالعه‌ام را بیشتر کرده‌ام و حتی فرصت انجام کارهای شخصی‌ام را هم ندارم.

او که داوطلب کنکور در گروه آزمایشی علوم تجربی است، می‌گوید: در دروس اختصاصی بیشتر زیست و شیمی می‌خوانم و در دروس عمومی نیز زمان بیشتری را به ادبیات و معارف اختصاص داده‌ام.

فرنوش که برای آمادگی‌اش در کنکور به هیچ کلاس آموزشی نرفته‌ است، می‌گوید: کلا هیچ کلاسی ثبت نام نکردم و فقط آزمون‌های آزمایشی را شرکت کرده‌ام.

شرکت نکردن در کلاس‌های آمادگی کنکور، فرنوش را دچار استرس کرده‌ است، خودش می‌گوید: این موضوع استرس مرا بیشتر کرده است زیرا بسیاری از داوطلبان کنکور را می‌بینم که به کلاس‌های مختلف می‌روند و احساس می‌کنم شاید آن‌ها درصدهای بهتری را در کنکور کسب کنند.

خودش ادامه می‌دهد: البته بسیاری از کنکوری‌های سال‌های گذشته را هم دیده‌ام که بدون ثبت‌نام در کلاس‌های کنکور خودشان خواندند و موفق هم شدند.

او فضای خانه را در موفقیتش موثر می‌داند و می‌گوید: اوایل برای مطالعه به کتابخانه می‌رفتم ولی وقتی دیدم فضای خانه برای درس خواندنم مناسب است خانه را ترجیح دادم.

فرنوش می‌گوید: روحیه دادن اعضای خانواده به داوطلب کنکور بسیار مهم است من تجربه کرده‌ام که روحیه خانواده در پیشرفت فرد بسیار تاثیر گذار است. حمایت خانواده در همین فرصت باقیمانده اهمیت دارد.

وی به خاطره خود در این مورد اشاره می‌کند و می‌گوید: اوایل در چند آزمون آزمایشی درصدهای پایینی را کسب کردم ولی از طرف خانواده‌ام حمایت شدم و با صحبت‌های آن‌ها متوجه شدم که باید در فرصت باقیمانده تلاش کنم که حالا وضعیتم بهتر شده است.

فرنوش فتاحی که در پی این است تا از طریق کنکور آینده خود را بسازد، کنکور را به یک مسابقه کوهنوردی تشبیه می‌کند و می‌گوید: هر کس بیشتر تلاش کند و دیرتر خسته شود زودتر به قله می‌رسد. مثلا اگر من خسته شوم و با سرعت کندتری حرکت کنم افراد پشت سر من جلوتر می‌روند ولی اگر من به تلاش خودم ادامه دهم ممکن است از رقبای جلوتر از خودم هم پیشی بگیرم.

با مهشید جعفری معظم یکی دیگر از داوطلبان کنکور هم صحبت می‌شوم، او کنکور را یک جنگ می‌داند و می‌گوید: کنکور مانند یک جنگ سخت سخت است که باید بر سر یک رتبه و یک رشته بجنگی.

مهشید که امسال پیش دانشگاهی را پشت سر گذاشته است، می‌گوید: روزانه 9 تا 10 ساعت درس می‌خوانم، در مدرسه پایگاه داریم و با دوستانم درس می‌خوانم.

وی ادامه می‌دهد: خانواده‌ام تمام امکانات موردنیازم را فراهم کرده‌اند و فضای خانه را کاملا آرام کرده‌اند.

علی تهرانی داوطلب دیگر کنکور سراسری هم می‌گوید: به کلاس آموزشی نمی‌روم و روزانه 6 تا 7 ساعت در منزل درس میخوانم و در آزمون‌های آزمایشی نیز شرکت می‌کند.

او که کنکور را به هندوانه تشبیه می‌کند، می‌گوید: مثل هندوانه که نمی‌دانیم سرخ است یا سفید کنکور هم تا زمانی که برگزار نشود نمی‌توانیم بفهمیم سوالاتش سخت است یا راحت.

علی می‌گوید: سعی می‌کنم نتیجه کنکورم را پیش بینی نکنم تا اگر به رتبه موردنظرم نرسیدم شوکه نشوم.

این داوطلب کنکور سراسری به کمک‌های خانواده‌اش در این روزها اشاره می‌کند و می‌گوید: همیشه خانواده دوستانم کمکم کردند و از لحاظ روحی و دور شدن از استرس بسیار تاثیر گذار هستند.

یکی دیگر از داوطلبان کنکور سراسری رفتن به کتابخانه را نوعی اتلاف وقت می‌داند و می‌گوید: با وجود رخ دادن اتفاق ناگوار در زندگی‌ام خانواده کاملا مرا مورد حمایت قرار دادند، محیط خانه آرام است و نیازی نیست که برای درس خواندن به کتابخانه بروم، وقت رفت و آمد به کتابخانه را صرف درس خواندن می‌کنم.

مهشید با بیان اینکه هیچ کلاس آموزشی نرفته و برای جمع بندی فقط در دو همایش شرکت کرده است، می‌گوید: اوایل بیشتر مطالعه می‌کردم ولی در حال حاضر روزی 7 تا 8 ساعت درس می‌خوانم.

وی ادامه می‌دهد: در طول سال درس ریاضی را بیشتر مطالعه می‌کردم ولی با نزدیک شدن به کنکور در پی رفع نقاط ضعفم هستم و دروس عمومی را هم مطالعه می کنم.

مهشید کنکور را سکوی پرتاب می‌داند و می‌گوید: کنکور مانند یک سرسره است، بالا رفتن از آن سخت است ولی اگر به بالا برسی کار راحت می‌شود.

این داوطلب کنکور سراسری امیدوار است که رتبه دو رقمی را کسب کند و می‌گوید قصد دارم با قبول شدن در کنکور آینده روشنی را برای خود رقم بزنم و با انتخاب یک شغل خوب بتوانم به مردم خدمت کنم.

به گزارش فارس، داوطلبان کنکور این روزها بیشتر از هر چیز دیگری به آرامش نیاز دارند تا بتوانند بدون استرس درس‌های خوانده شده را مرور کرده و در روز کنکور به سوالات پاسخ دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها