امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88486
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۹
تعداد بازدید: 85
 به ‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،روزنامه «تلگراف» چاپ انگلیس در گزارش خود نوشت: برای درک بهتر موقعیت امروز باید حوادث گذشته ...

 به ‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ،روزنامه «تلگراف» چاپ انگلیس در گزارش خود نوشت: برای درک بهتر موقعیت امروز باید حوادث گذشته و تهاجم غرب به عراق را مرور کرد. برخی از نیروهای کنونی داعش از عوامل ارتش بعث عراق هستند. بقیه نیز از جمله بازماندگان نبرد در سال 2007 در این کشور هستند.

باید به این‌ها هجمه دولت‌های غربی برای سرنگونی دولت «بشار اسد» را نیز افزود که باعث کمک به شکل‌گیری داعش شده است. تلگراف با انتقاد از سرمایه‌گذاری غرب روی متحدین عربی منطقه می‌نویسد: در شرایط کشت و کشتار در عراق، غرب به متحدینی چون قطر و عربستان سعودی دل خوش کرده است که در برابر اقدام‌های داعش سکوت اختیار کردند. پس هم اکنون اوباما و دیوید کامرون باید بدانند که آن‌ها با اقدامات گذشته خود تنها از حامیان تروریسم کمک کرده‌اند.

تلگراف در ادامه می‌نویسد: در تاریخ منطقه تنها باید به مصر و ایران به عنوان دو رکن اصلی نگریست اما مصر امروز با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند ولی ایران به‌عنوان با ثبات‌ترین و قدرتمندترین کشور خاورمیانه است.

این گزارش افزود: ایران دوباره بعد از ماجرای 11 سپتامبر و حمله به برج‌های دوقلو از عزم خود در نبرد علیه القاعده خبر داده است.

این روزنامه در خاتمه می‌نویسد: ما باید متحدین جدیدی را انتخاب کنیم و آمریکا و انگلیس باید ایران را به عنوان کشوری قدرتمند و با ثبات بپذیرند و اگر غرب به همین روند و فریب خود پیش برود، با تهدیدهای بسیار بیشتر مواجه خواهند شد.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها