امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88487
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۹
تعداد بازدید: 257
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات به مناسبت روز سربازان گمنام ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات به مناسبت روز سربازان گمنام امام زمان (عج) در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر این نکته که امنیت حق طبیعی انسان‌ها است، گفت: امنیت حق طبیعی انسان‌هایی است که ایمان آورده‌اند و از سوی بسترسازی شکوفایی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و علمی و همچنین سایر عرصه‌ها امنیت است.

وی افزود: امنیت یکی از رهاوردهای حکومت امام زمان (عج) است و حکومتی که در ظل آن قرار دارد باید از امنیت برخوردار باشد. نظام جمهوری اسلامی ایران که سایه‌ای از حکومت امام زمان (عج) است باید پیام آور امنیت برای مردم باشد. وظیفه نظام اسلامی تولید امنیت است.

وزیر اطلاعات با تأکید بر این نکته که شکوفایی اقتصاد و فرهنگ مستلزم ایجاد و برقراری امنیت است، گفت: بدون امنیت اندیشه‌های فرهنگ‌ساز بارور نمی‌شود و بدون امنیت سرمایه‌گذاری صورت نمی‌پذیرد چرا که سرمایه ترسو است و از محیط ناامن می‌گریزد. رونق اقتصادی در جامعه باید با امنیت پایدار برقرار شود.

علوی ادامه داد: در یک نگاه مؤلفه‌هایی همچون امنیت، فرهنگ، اقتصاد همگی با هم پیوندی ناگسستنی دارند و روی یکدیگر تأثیر دارند.

وی افزود: باید امنیت برقرار باشد تا اقتصاد پویا شود و زمینه استقرار فرهنگ الهی در جامعه فراهم شود.

علوی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه برای امنیت پایدار باید به فرهنگ پویا و اقتصاد شکوفا توجه شود، گفت: تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری بیان شده‌ است مستلزم برقراری امنیت پایدار در سرزمین اسلامی ماست.

علوی امنیت و اقتصاد را بسترساز فرهنگ عبودیت خواند و افزود: زمانی که در جامعه امنیت برقرار شود اقتصاد، پر رونق و زمینه های فرهنگ الـهــی و ایـمـانی نیز فراهم می شود.

این عضو شورای عالی امنیت ملی حکم فرمایی فرهنگ ایمانی و الهی را مستلزم پویا بودن امنیت و اقتصاد خواند و گفت: ‌در مکتب قرآن، فرهنگ و ایمان زیر ساخت امـــــنیت پایدار و اقتصاد پویاست و اگر این فرهنگ از جامعه رخت بربندد هم امــنیــــت و هم اقتصاد آسیب می بیند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: در نظام ما تأمین امنیت بدون چارچوب نیست، در نگاه اسلامی برقراری امنیت به هر شکل و به هر رویه‌ای حتی خلاف اخلاق و اسلام پسندیده نیست.

 علوی ادامه داد: دستگاه‌های اطلاعاتی در نظام اسلامی در چارچوب شرع فعالیت می‌کنند و کار اطلاعاتی با توجه به همین مسائل است، بیان این مسئله که تأمین امنیت و کار اطلاعاتی در چارچوب شرع امکان‌پذیر نیست یک توهین به کمال شرع مقدس اسلام است.

وی افزود: شرع مقدس اسلام احکام لازم را برای عملیاتی شدن امنیت را در اختیار دارد و چارچوب احکام اسلامی برای پویایی سازمان اطلاعاتی کافی و لازم است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: در شرع مقدس اسلام زندگی خصوصی مردم جزو حریم‌های آنها است و اسلام می‌گوید که حریم خصوصی مردم در امان است. پیامبر گرامی اسلام نیز می‌فرماید من مأموریت نیافته‌ام که در دل‌های آنها نقب بزنم.

علوی ادامه داد: در نظام حقوقی ما تمام کارها باید در چارچوب شرع و اخلاق و قانون اسلامی باشد.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر این نکته که کار دولت تولید امنیت است، گفت: عزیزان وزارت اطلاعات که کار آنها همراه با خطرپذیری و انواع تهدیدات است هرگونه خطری را خنثی می‌کنند و از این رو مقام معظم رهبری از کار آنان با عنوان مجاهدت خاموش یاد کرده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به ناامنی‌های موجود در کشورهای منطقه گفت: سربازان گمنام الحمدالله امروز در عرصه تولید امنیت حضور یافته‌اند که البته همراه با شادکامی و نشاط مردم است.

علوی با تأکید بر این نکته که تولید امنیت باید همراه با شادکامی مردم باشد، گفت: امروز اگر بمبی در نقطه‌ای از کشور منفجر شود تمام دنیا از آن خبردار می‌شوند اما امروز به لطف خداوند ده‌ها بمب خنثی می‌شود بدون اینکه کسی از آن خبردار شود.

وی با تأکید بر اینکه امنیت پایدار در گرو مشارکت مردم است، افزود: شرط مشارکت مردم در امنیت تکریم آنان است و مردم باید احساس عزت کنند. وزارت اطلاعات موظف به صیانت از آبرو و حرمت تمام مردم است و همچنین از مسئولین و خدمتگزاران کشور حمایت می‌کند و اگر مدیری مسیر اشتباهی را طی کرد موضوع را به منظور تصحیح به آنان گزارش می‌کنیم.

وزیر اطلاعات  گفت: جریان های سیاسی درون نظام برای وزارت اطلاعات محترم هستند و ما برای آنها و سایر بخش ها از جمله اقتصاد، فرهنگ، ورزش و هنر امنیت را فراهم می کنیم تا در جامعه نقش آفرینی کنند و شاهد نشاط در تمامی حوزه‌ها باشیم.

علوی اظهار داشت: اگر گاهی در رقابت های سیاسی، شاهد عدم رعایت موازین اسلامی باشیم، مثلا افرادی نسبت به افراد دیگر دروغ پردازی کنند یا دشنام دهند و بی اخلاقی کنند، تذکرات لازم را می دهیم.

وی یادآور شد: از آنجا که اکثرا تذکرات وزارت اطلاعات در فضای پنهان و دوستانه صورت می گیرد، غالبا با اظهار لطف و استقبال افراد مواجه می شویم.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه آبروی افراد برای ما محترم است، خاطرنشان کرد: ما اشراف اطلاعاتی لازم را داریم اما هرگز فضا را امنیتی نمی کنیم و نمی پذیریم که فضای دانشگاه، کسب و کار، فعالیت های فرهنگی و دیگر عرصه ها امنیتی شود.

علوی گفت: اگر ببینیم افرادی چارچوب های نظام را رعایت نمی کنند و دانسته و آگاهانه مسیر خطا را در پیش می گیرند، مطمئنا ملت هم این حرکات را نمی پسندد و ما به نمایندگی از مردم ایران با این افراد برخورد می کنیم.

وی افزود: اما وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) در برابر دشمنان نظام مظهر «اشدا علی الکفار» هستند. پنجه آهنین سربازان گمنام امام زمان (عج) امروز در گلوی دشمنان اسلام فرو رفته است و فرصت توطئه را از آنها سلب کرده است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: امروز اگر می‌بینیم امنیت بر این سرزمین حکمفرماست به دلیل اشراف اطلاعاتی هوشمندانه سربازان گمنام امام زمان (عج) است. اگر یک بمب در گوشه کشور منفجر شود همه دنیا خبردار می‌شوند اما با مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) اگر ده‌ها بمب خنثی شود کسی متوجه و مطلع نمی‌شود.

علوی گفت: وزارت اطلاعات نسبت به عناصر یا مجموعه‌ها یا گروه‌های تروریستی یا سرویس‌های تروریستی که بخواهند امنیت جمهوری اسلامی را به چالش بکشانند بدون تعارف برخورد می‌کند. امروز اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات بر سرویس‌های دشمن، شگردهای آنها و عوامل آنها مثال‌زدنی است. گاهی که افراد به مرحله‌ای می‌رسند که وزارت اطلاعات ناچار علیه آنها اقدام می‌کند، وقتی که می‌خواهند منکر اقدامات به نفع بیگانه شوند، زمانی که ایمیل‌ها، جی‌میل‌ها، مکالمات، پیامک‌ها و مبادلات آنها در محیط چت روبروی آنها گذاشته می‌شود آن وقت تازه می‌فهمند که هیچ چیز از دید وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) پنهان نبوده است و ناچار به اعتراف می‌شوند.

وی افزود: کشف گروه‌های تروریستی که اندیشه‌های تروریستی دارند، در مدت‌های گذشته آنقدر فراوان بوده که کشف و خنثی کردن توطئه‌های آنها به امنیت پایدار کشور انجامیده است منتهی ما ذکر و اعلام آنها از طریق رسانه‌ها را مغایر با احساس امنیت مردم می‌بینیم زیرا معتقدیم مردم ما باید هم امنیت و هم احساس امنیت داشته باشند.

این عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: گاهی تصاویر برخی از این گروهک‌هایی که اندیشه‌های تروریستی داشتند، تجهیزات‌شان، تسلیحات‌شان، تله‌های انفجاری‌شان و مواد منفجره‌شان که با آنها قصد انهدام برخی تاسیسات یا برخی از بزرگان ما را داشته‌اند کشف شده و این تصاویر را خدمت مقام معظم رهبری ارائه کرده‌ام در یک مورد ایشان با شگفتی فرمودند آیا اینها تجهیزات یک گروه است؟ عرض کردم اینها بخشی از تجهیزات آنهاست. بخش دیگری از تجهیزات در کوه پنهان شده و به دلیل انباشت برف در زمستان امکان آوردن آنها نیست و سربازان گمنام امام زمان منتظرند بعد از ذوب برف بروند آنها را بیاورند.

وی افزود: این گروه‌ها در مناطق مختلف شناسایی شده‌اند و مورد برخورد قرار گرفته‌اند. همه این گروه‌ها زیر نظر هستند و در آن لحظه‌ای که باید اقدام کنند دستگاه اطلاعاتی با همکاری نیروهای نظامی و انتظامی اقدام خود را انجام می‌دهد و رخدادهای ضدامنیتی را تدبیر می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها